Autor Tema: Skoda superb trese pri ubrzanju  (Pročitano 4011 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Indjic1Započeo temu

Skoda superb trese pri ubrzanju
« poslato: 19. Sep, 2022. 22:53 »
Pozdrav sima.Vozim Superb 2010 125kw dsg.Imam problem koji me muci vec par meseci.Kada ubrzavam automobil krece da trese.Ne na volanu,nego cela kabina.Kada pustim gas prestane.Tockovi balansirani,rotirani napred nazad,menjani unutrasnji zglobovi do menjaca,nista.Automobil sve vise trese,pogotovo pod vecim gasom.Par ljudi mi je reklo da moze da bude do poluosovine.Bio sam kod par majstora niko ne moze da ustanovi sta je.Ako neko zna o cemu se radi neka napise.Hvala unspred,pozdrav!
  • Vozi: Superb 2010 125kw DSG,Octavia A5

Van mreže strahinja

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #1 poslato: 19. Sep, 2022. 23:06 »
Ista stvar, samo auto 2014 i manuelni menjac. Krece da trese od 130 pa na gore. Sve je isto menjano plus i poluosovine, nista nismo postigli. Resen problem balansiranjem, pa ko zna koji put, ali ovi su verovatno znali da rese.
Zbog toga sam resio da prodam 18 i predjem na 17
Sve fabrika, gume 225/40 r18
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9tdi 2010 Elegance

Van mreže Indjic1Započeo temu

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #2 poslato: 20. Sep, 2022. 00:00 »
Polusavano 5 puta,kod mene su 17 fabricke.Medjutim meni trese i na manjim brzinama,vec od 50 na dalje
  • Vozi: Superb 2010 125kw DSG,Octavia A5

Na mreži Markkoni

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #3 poslato: 20. Sep, 2022. 05:24 »
Ako trese samo pri ubrzanju može biti da se raspao nosač motora.

Van mreže dixon

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #4 poslato: 20. Sep, 2022. 09:47 »
Ma kakvi nosači motora kakve gume kakve felne, nisi ni video dobrog majstora čim na prvu ne znaju kvar... Menjaj homozglobove do menjača... Original je 350€ komad preskup je, zamenski koji god da staviš spremi se da ih na 8-10-12 meseci menjas jer propadnu i to je tako kako je

Van mreže Indjic1Započeo temu

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #5 poslato: 20. Sep, 2022. 10:41 »
Hvala puno,provericu i to.
  • Vozi: Superb 2010 125kw DSG,Octavia A5

Van mreže dixon

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #6 poslato: 20. Sep, 2022. 11:20 »
Magneti marelli nisu losi, meni izgurali skoro godinu a ja generalno ne mazim auto tako da nekome ce mozda i vise. Nedavno stavio GSP i stavljeno je više masti pa ćemo da vidimo kako će se oni pokazati. Polovne ne uzimaj jer nemaš pojma u kakvom su stanju džaba nervoza skidanje vraćanje

Van mreže Shkodilak87

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #7 poslato: 21. Sep, 2022. 15:37 »
PA ljudi moji Lamela  menjaca , i sve ce jace da ti trese dok ne uradis Servis kvacila i zamenis lamelu .
Ne mogu da verujem da niko to nije rekao .

Ako ubacis u neutralnu to jest van brzine  i zaverglas i ne trese , nije nista sa motorom i nosacima, nista sa osovinama .
Ako ubacis u prvu i krenes pustat kvacilo , i trese , pa lamela .
Ako imas automatski menjac , lamela automatskog menjaca , ista stvar al verujem da je skuplja , ja imam DSG .


  • Vozi: Superb 2/ 2013 Elegance 2.0 TSI

Van mreže Dario83

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #8 poslato: 11. Nov, 2022. 21:05 »
Pozdrav, meni je auto treslo pri kretanju.
To jeste bilo kvačilo. 700eura za 1.8tsi dsg 7 brzina. Meni recimo kreće da trese auto pri brzini 110 pa na više, baš jake vibracije ali ne na volanu. Nisam još mjenjao poluosovine i zglobove. Gume i balans nisu u mom slučaju.

Lp
  • Vozi: Škoda Superb 2 , 1.8tsi

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #9 poslato: 12. Nov, 2022. 19:23 »
PA ljudi da nauce sta je ubrzanje, a sta kretanje. Da ne pominjem da procitaju post kako treba. Velike se budalastine pisu.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže raspoutin

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #10 poslato: 09. Dec, 2022. 15:31 »
Pozdrav sima.Vozim Superb 2010 125kw dsg.Imam problem koji me muci vec par meseci.Kada ubrzavam automobil krece da trese.Ne na volanu,nego cela kabina.Kada pustim gas prestane.Tockovi balansirani,rotirani napred nazad,menjani unutrasnji zglobovi do menjaca,nista.Automobil sve vise trese,pogotovo pod vecim gasom.Par ljudi mi je reklo da moze da bude do poluosovine.Bio sam kod par majstora niko ne moze da ustanovi sta je.Ako neko zna o cemu se radi neka napise.Hvala unspred,pozdrav!

Zdravo, da li si resio problem, i kako?

Imam sličan problem na Superbu DSG 125kw 4x4 2014.g., ali ne pri ubrzanju već na većim brzinama, preko 125kmh, i nema nikakve buke (čuju se samo gume, valjda). Problem je nastao nakon udarne rupe na koju sam iscepao gumu. Felne su fabričke 17ke. Tad je stavljena nova guma, međutim, počele su i vibracije. Tresu se volan, pod, sedišta, osećaju putnici.
Balansirani su točkovi, gume menjane, rotirane felne, ali ništa nije pomoglo. Promenjena oba zgloba do menjaca (po preporuci majstora koga hvalimo kao dobrog servisera na Novom Beogradu), i tu se malo umirila vibracija, ali nije nestala. Ispravljane su felne kod poznatog majstora u Banovcima, regliran je trap i prednji i zadnji, ali vibracije su jos uvek tu. Ranije su bile povremene, a sad su stalne pri većim brzinama. Više majstora mi je reklo da je trap savršen, da je kardan dobar, da je hardi u redu.

Narode, imate li neku sugestiju?
  • Vozi: Superb 2014 125kw 4x4 DSG

Van mreže nik_ola

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #11 poslato: 15. Dec, 2022. 11:03 »
Zdravo svima!

Izgleda da je ovo opšte rasprostranjena situacija. U mom slucaju je Superb Liftback 2014, 125kw, DSG. Vozilo je preslo 125000km, kupljeno u ovlascenom salonu Skode prosle godine.

Automobil i cijela kabina kako rece kolega iznad se trese, ali kod mene je to na dosta manjim brzinama. Prilikom kretanja minimalo, ali onda 2 i 3 brzina - 20-50kmh bas je osjetno, nakon toga dosta manje. Reglaza trapa radjena, balansiranje takodje, na vise razlicitih mjesta. Ista situacija se desava na oba seta tockova - fabricke 18'' + nove 225/40 GoodYear Asymetric 6, kao i 16" + Pirelli Winter Sottozero 3 205/55.

Primijetio sam da se ponekad, kada startujem "hladna" kola i stisnem papucicu gasa u Neutral rezimu, na odredjenim obrtajima auto kao da se trza i zeli da krene naprijed? Kao da je zapravo u D rezimu a ja tapkam kocnicu?

Ovo mi je prvo vozilo sa automatskim mjenjacem ali ne mislim da bi trebalo da se desava i ne znam da li je povezano sa problemom iznad.

Ukoliko imate bilo kakvih informacija sta bih mogao da radim, gdje da odem i da provjerim, hvala unaprijed na infou.
  • Vozi: Skoda Superb II - 2014 - 125kw

Van mreže raspoutin

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #12 poslato: 16. Dec, 2022. 07:32 »
Kolega, da sam na tvom mestu, ja bih ga vozio da mi pregledaju nosače motora i menjača, kao i menjač. A, onda i sve ostalo. Dobro je dok majstori imaju ideju šta bi moglo da bude. U mom slučaju nemaju više ideje.

A, mogu da potpišem da je neka glupost, tipa silen blok ili ležaj amortizera. 😂 (Smejem se, a plakao bih.)

  • Vozi: Superb 2014 125kw 4x4 DSG

Van mreže smilic

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #13 poslato: 16. Dec, 2022. 09:06 »
Balansirani su točkovi, gume menjane, rotirane felne, ali ništa nije pomoglo. Promenjena oba zgloba do menjaca (po preporuci majstora koga hvalimo kao dobrog servisera na Novom Beogradu), i tu se malo umirila

Jel' mogu ja da dobijem kontakt tog dobrog servisera, trebao bi mom autu...

Hvala unapred.
  • Vozi: Oktavia A5 1.8 TSI

Van mreže raspoutin

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #14 poslato: 16. Dec, 2022. 10:35 »
Jel' mogu ja da dobijem kontakt tog dobrog servisera, trebao bi mom autu...

Hvala unapred.

Pisao sam u inbox, ne znam mogu li u okviru ove teme da se imenuju majstori. :))
  • Vozi: Superb 2014 125kw 4x4 DSG



Pretraga foruma [Google]