Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Skoda superb trese pri ubrzanju  (Pročitano 361 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Indjic1Topic starter

Skoda superb trese pri ubrzanju
« poslato: Septembar 19, 2022, 22:53:38 posle podne »
Pozdrav sima.Vozim Superb 2010 125kw dsg.Imam problem koji me muci vec par meseci.Kada ubrzavam automobil krece da trese.Ne na volanu,nego cela kabina.Kada pustim gas prestane.Tockovi balansirani,rotirani napred nazad,menjani unutrasnji zglobovi do menjaca,nista.Automobil sve vise trese,pogotovo pod vecim gasom.Par ljudi mi je reklo da moze da bude do poluosovine.Bio sam kod par majstora niko ne moze da ustanovi sta je.Ako neko zna o cemu se radi neka napise.Hvala unspred,pozdrav!
  • Vozi: Superb 2010 125kw DSG

Van mreže strahinja

Odg: Skoda superb trese pri ubrzanju
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2022, 23:06:52 posle podne »
Ista stvar, samo auto 2014 i manuelni menjac. Krece da trese od 130 pa na gore. Sve je isto menjano plus i poluosovine, nista nismo postigli. Resen problem balansiranjem, pa ko zna koji put, ali ovi su verovatno znali da rese.
Zbog toga sam resio da prodam 18 i predjem na 17
Sve fabrika, gume 225/40 r18
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9tdi 2010 Elegance

« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2022, 00:00:46 pre podne »
Polusavano 5 puta,kod mene su 17 fabricke.Medjutim meni trese i na manjim brzinama,vec od 50 na dalje

Na mreži Markkoni

« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2022, 05:24:34 pre podne »
Ako trese samo pri ubrzanju može biti da se raspao nosač motora.

Na mreži dixon

« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2022, 09:47:18 pre podne »
Ma kakvi nosači motora kakve gume kakve felne, nisi ni video dobrog majstora čim na prvu ne znaju kvar... Menjaj homozglobove do menjača... Original je 350€ komad preskup je, zamenski koji god da staviš spremi se da ih na 8-10-12 meseci menjas jer propadnu i to je tako kako je

« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2022, 10:41:08 pre podne »
Hvala puno,provericu i to.

Na mreži dixon

« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2022, 11:20:53 pre podne »
Magneti marelli nisu losi, meni izgurali skoro godinu a ja generalno ne mazim auto tako da nekome ce mozda i vise. Nedavno stavio GSP i stavljeno je više masti pa ćemo da vidimo kako će se oni pokazati. Polovne ne uzimaj jer nemaš pojma u kakvom su stanju džaba nervoza skidanje vraćanje

Van mreže Shkodilak87

« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2022, 15:37:52 posle podne »
PA ljudi moji Lamela  menjaca , i sve ce jace da ti trese dok ne uradis Servis kvacila i zamenis lamelu .
Ne mogu da verujem da niko to nije rekao .

Ako ubacis u neutralnu to jest van brzine  i zaverglas i ne trese , nije nista sa motorom i nosacima, nista sa osovinama .
Ako ubacis u prvu i krenes pustat kvacilo , i trese , pa lamela .
Ako imas automatski menjac , lamela automatskog menjaca , ista stvar al verujem da je skuplja , ja imam DSG .

• Vozi: Superb 2/ 2013 Elegance 2.0 TSI

Van mreže Dario83

« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2022, 21:05:15 posle podne »
Pozdrav, meni je auto treslo pri kretanju.
To jeste bilo kvačilo. 700eura za 1.8tsi dsg 7 brzina. Meni recimo kreće da trese auto pri brzini 110 pa na više, baš jake vibracije ali ne na volanu. Nisam još mjenjao poluosovine i zglobove. Gume i balans nisu u mom slučaju.

Lp
  • Vozi: Škoda Superb 2 , 1.8tsi

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2022, 19:23:54 posle podne »
PA ljudi da nauce sta je ubrzanje, a sta kretanje. Da ne pominjem da procitaju post kako treba. Velike se budalastine pisu.
  • Vozi: Octavia 2.0 tdi MTM stage 1, Yeti 170 4x4 atm stage 1, Audi S3 quattro