Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Superb 3 diže obrtaje  (Pročitano 84 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži TALJUB8595

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #15 poslato: 21. Okt, 2023. 10:43 »
Nije rekao da je konkretno u alternatoru problem, možda je i neki modul od njega ili neka žica. Treba to skinuti i ispitati sve. Ako je baš do alternatora, onda ću videti sa auto-električarom šta predlaže.
Jel ti podigne trenutnu potrošnju kada su ti povišeni obrtaji, bilo na leru bilo pri konstantnoj vožnji?
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #16 poslato: 21. Okt, 2023. 19:43 »
Odradjen redovan servis DSG menjača, pregledan alternator i majstor kaže da je sve okej. Ostaje još u ponedeljak da pregleda detaljno DPF, mada je ok na dijagnostici.
Previše me sve ovo izludjuje, ne znam više u čemu je problem.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #17 poslato: 21. Okt, 2023. 19:49 »
Skupa igranka ali recimo softverski iskljuciti dpf, bez da se fizicki odstranjuje, voziti par dana zarad testiranja rada motora. Ima, nema promena...
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #18 poslato: 21. Okt, 2023. 19:56 »
Skupa igranka ali recimo softverski iskljuciti dpf, bez da se fizicki odstranjuje, voziti par dana zarad testiranja rada motora. Ima, nema promena...
Nije los predlog. Samo me zbunjuje sto dijagnostika pokazuje problem sa alternatorom, a on je ispravan. DPF ne prijavljuje gresku. U ponedeljak cu provozati auto nakon pregleda, pa cu videti kako i sta.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži TALJUB8595

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #19 poslato: 21. Okt, 2023. 21:33 »
Sigurno je do DPF-a. Nece ti pokazati nista na dijagnostici nego će ti vremenom sve više vremena raditi regen.
Inače na ispod 200km je normalno u gradu za taj motor ali nije normalno sto će mu trebati dosta drugo da ih odradi.
« Poslednja izmena: 21. Okt, 2023. 21:39 TALJUB8595 »
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #20 poslato: 21. Okt, 2023. 21:42 »
Sigurno je do DPF-a. Nece ti pokazati nista na dijagnostici nego će ti vremenom sve više vremena raditi regen.
Inače na ispod 200km je normalno u gradu za taj motor ali nije normalno sto će mu trebati dosta drugo da ih odradi.
Ne razumem ovaj deo.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži TALJUB8595

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #21 poslato: 21. Okt, 2023. 21:52 »
Meni je u početku trebalo 20tak min. Oko 25km, zavisno od brzine.
I onda je krenuo da produžava, poslednjeg puta oko 60 km da završi regen. Na dijagnostici sve normalno, svaki senzor ispitan. Ne znam da li ti bord prikazuje potrošnju u leru ali kada voziš konstantnom brzinom na otvorenom, imaćeš bas povećanu potrošnju, nevezano da li je nagib ili ne. Obrtaji podignuti. Tako znas kad ih radi.
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #22 poslato: 21. Okt, 2023. 22:01 »
Meni je u početku trebalo 20tak min. Oko 25km, zavisno od brzine.
I onda je krenuo da produžava, poslednjeg puta oko 60 km da završi regen. Na dijagnostici sve normalno, svaki senzor ispitan. Ne znam da li ti bord prikazuje potrošnju u leru ali kada voziš konstantnom brzinom na otvorenom, imaćeš bas povećanu potrošnju, nevezano da li je nagib ili ne. Obrtaji podignuti. Tako znas kad ih radi.
Razumem ovo oko obrtaja, da podigne kad radi regeneraciju, ali mi je nemoguce da radi regeneraciju celo vreme, isao sam par puta gde sam vozio 150+ kilometara auto-put u cugu bez gasenja i opet obrtaji u leru visoki. Potrosnja je oko 5.1-5.4l kad je tempomat na 130 km/h.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži TALJUB8595

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #23 poslato: 21. Okt, 2023. 22:09 »
To je normalna potrošnja za tu brzinu. Pri regen. je podigne na više. Problem je što dijagnostika nista ne pokazuje.
  • Vozi: Audi a6 c7 fl 2.0 TDI S-tronic

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #24 poslato: 21. Okt, 2023. 22:35 »
Samo me zbunjuje sto dijagnostika pokazuje problem sa alternatorom, a on je ispravan.
Sta tacno dijagnostika pokazuje i da li je testiran akumulator? Kupio si polovan auto, da li je u njemu u opste odgovarajuci akumulator? Verujem da bi trebao biti AGM...
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #25 poslato: 21. Okt, 2023. 23:01 »
Prva dijagnostika je pokazala gresku "7158 - Please Check DTC Memory in CAN Gateway (J533)". Ostale dve dijagnostike nisam video tacan kod greske, samo objasnjenje od strane majstora.
EDIT: Provericu koji je akumulator u ponedeljak.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #26 poslato: 21. Okt, 2023. 23:27 »
O da, tu nesto "smrdi", kopati dalje. Moguce da je alternator zamenjen nekom aftermarket opcijom sto pravi zbrku u fabrickoj postavci, ako je tako pravilnim kodiranjem se moze resiti zbrka. Samo krsten majstor. Mnogo pretpostavki, zao mi je sto ne mogu konkretnije da pomognem.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #27 poslato: 21. Okt, 2023. 23:33 »
Hvala puno, Ljubo. Kontaktiraću još nekog ko se bavi kodiranjem/dijagnostikom, pa da pokušamo opet.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži dixon

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #28 poslato: 22. Okt, 2023. 03:27 »
Motorni racunar nema LIN ka alternatoru i nema tu sta da se kodira, LIN komunikacija se odvija bez ikakvog kodiranja. Recimo zameni se volan bez šiftera za volan sa šifterima na MQB vozilima, šifteri odmah rade bez kodiranja, jer preko LIN-a ide precizna informacija koja poruka je poslata. U ovom slučaju motorni računar ne vidi alternator i šalje mu informaciju da drži 15V punjenje i zato se dižu obrtaji jer alternator pri laganoj vožnji ili leru ne može gurati tu voltažu i zato diže ler sa 800 na 1000rpm. Ljudi kod nas su čuli za "kodiranje" i misle da se sve na iole naprednijim kolima (2008+) može rešiti "kodiranjem"...

Na mreži Ljuba

Odg: Superb 3 diže obrtaje
« Odgovor #29 poslato: 22. Okt, 2023. 08:48 »
@dixon bilo bi lepo da je maradona ovako opisao dijagnostiku problema. Na autu ne postoji LIN komunikacija sa alternatorom ili je u nekom recimo prekidu?
  • Vozi: Fabia 2