Autor Tema: RAPID: utisci, komentari, informacije...  (Pročitano 22701 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Karlheinz

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #120 poslato: 12. Avg, 2019. 21:48 »
Ima li tvoj Rapid možda neke prednosti u odnosu na prethodnu Fabiju? :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Baltazar

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #121 poslato: 12. Avg, 2019. 22:22 »
Ima, veci, brzi, manje trosi, stabilniji......
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže observer

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #122 poslato: 13. Avg, 2019. 11:57 »
Zaboravo sam, sedalni deo zadnje klupe nije deljiv, verovatno ima jos.

E ovo ne treba da te sekira. Neces verovati ali to nema ni Golf (bar ne Trendline i Comfortline) - deli se naslon ali sedalni deo ne.
Da li se bar podize?  Kod Golfa je "zakucan" za pod a ja u Polu navikao da ispod sedista stavim radni kombinezon i tako neke komade odece koji se lepo ispeglaju i stoje za rad na vikendici :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Baltazar

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #123 poslato: 13. Avg, 2019. 21:39 »
Sada sam isao da proverim i nisam uspeo da podignem sedalni deo.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže djordje48

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #124 poslato: 21. Avg, 2020. 22:25 »
Rapid testiran u teskim uslovima. Vukao kamp prikolicu u HR, menjano ulje na 30 000 km :). Od kvarova samo je kvacilo propalo na 50 000 i donji deo motora kako se to vec zove krenuo da rdja jer se ne oravi vise od aluminijuma. :( :-X

Dokazano da mali 1.0 TSI moze da predje daleko vise od 300 000 km. bravo2
Koristitie prevod stranice moze sve lepo da se razume :bravo:  ford fokus nema teorije ovo sve da izdrzi ;)

https://www.auto.cz/skoda-rapid-po-100-000-km-rozebrali-jsme-ji-do-sroubku-129793

Van mreže Montenegrino

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #125 poslato: 02. Sep, 2021. 22:36 »
Ako moze misljenje o ovom rapidu. U potrazi sam za polovnim kolima, za neki budzet okvirno 8000, pa naletjeh na ovu ponudu. Novo vozilo iz 2017.god sa 0 km i dvogodisnjom garancijom kod ovlascenog zastupnika u cg. Ono sto me odbija je, koliko mi se cini, osnovna active oprema. Zamolio bi vlasnike,ako ih ima, da prenesu utiske. Mislim na vlasnike sa ovom opremom. Kao i za komentar da li je u redizajnu ista popravljeno po pitanju kvaliteta plastike i materijala u kabini.
Inace vozim Dacia Sandero 2010. 1.4mpi
 https://autodiler.link/oaBB8HMWx135zxf77
  • Vozi: Dacia sandero

Van mreže vojkan85

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #126 poslato: 03. Sep, 2021. 06:31 »
Ja mogu da ti kažem za 2016.godište utiske. Nije loš auto, isti je osnovna oprema, završiće uvek od tačke A do tačke B posao što je u suštini najvažnije. U pitanju je 1.6TDI, ovde je benzin koliko sam video, ali meni lično 999 kubika sa klimom, punim autom i stvarima nije srećno rešenje. Što se enterijera tiče, tu je klot. Ne škripi ništa, nema da lupka, treska ali sam enterijer je od plastike tako da će to tek vreme pokazati. Nije mekana na dodir da znaš. Ovo vozilo stoji 4 godine praktično, iskreno, ja bih ga preskočio i ako je novo. Ko zna gde je stajalo, akumulator upitan, a daju 2 godine garancije što nikako nije po Škoda standardima. Još me više buni deo "Garancija je 2 godine i neograničena kilometraža, počinje od fakturisanja automobila na ime kupca.". Ne ide mi ovo jedno sa drugim. Ili imaš 4 godine ili 120.000km, pa do čega pre dođeš. Imaš dobar budžet, 8k nije mala cifra, pre bih išao na Oktaviju polovnu ali sa opremom. Neko moje lično mišljenje.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Madra

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #127 poslato: 03. Sep, 2021. 10:22 »
Vozim baš takav rapid 2018g. u active paketu, vrlo zadovoljan motorom, prostorom ali active paket je zaista siromašan. Kvalitet materijala i izgled jako skroman. Nervira me što ima samo radio sa 1.5" nazovi displejom, zvuk je loš, nema ni BT. Platičan volan i ručuca menjača. Kvalitet tkanine loš, sedišta neudobna, svi paneli su od tvrde plastike, gde god pipneš i pogledaš plastika.
« Poslednja izmena: 03. Sep, 2021. 10:29 Madra »
  • Vozi: Rapid, Kamiq

Van mreže Montenegrino

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #128 poslato: 03. Sep, 2021. 12:12 »
Hvala na prenesenim utiscima Madra i Vojkan85. Vjerovatno sam odustao od razmisljanja na ovu temu...da je makar ambiente paket opreme. Jedan od motiva da mijenjam automobil je upravo to sto mi je poslije skoro 11 godina voznje u Sanderu malo dosadio taj 'jeftilenski' osjecaj u kabini. Mada me Dacia sto se mehanike tice sluzi besprekorno, ali je to ipak auto za samo od A do B. Uostalom kao i ovaj Rapid. Nista, idem dalje u potragu za polovnjacima. Veoma mi se dopada Octavia A7, mada je kod nas nema ispod 8500-9000. Ukoliko bi naletio na dobar i pouzdan u smislu istorije model, rastegao bi budzet
  • Vozi: Dacia sandero

Van mreže vojkan85

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #129 poslato: 03. Sep, 2021. 12:17 »
Mislim da ti je to mnogo bolja opcija :). Srećno u lovu na novog ljubimca :).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži hakklerZapočeo temu

Odg: RAPID: utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #130 poslato: 03. Sep, 2021. 21:16 »
Active je i u 2018..activ i tu nema nekog pomaka što se tiče interijera vs onaj iz 2012..osim u radiu..a i to isto nije neka sreća.
Klot sa osnovama

S druge strane style paket kakvog sam trebao uzet je sasvim drugi auto po interijeru i materijalima..par slika



Pretraga foruma [Google]