Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Potrošnja goriva na Škodama..općenito  (Pročitano 61753 puta)

vlado985, slavisa982, Lignjoslav, Sinovac, nelle i 36 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #885 poslato: juče u 12:02 »
Meni je zanimljivo to što 90% vozila ostavim na semaforu, a ne krećem ludački ni jednim autom. Bukvalno ljudi ne obraćaju pažnju na vožnju ili bolesno čuvaju svoja vozila. Naravno, uvek bude i onih što sa 500m vide da je prebacilo na crveno, pa gaze debelo preko ograničenja samo da stignu prvi na semafor.
Bukvalno situacije kao što je iznad napisao Bingodalton.

Pa upravo to sam i ja primetio.
Mislim da se jako dobro razumemo nas nekoliko ovde: nekorišćenje kočnica i ekonomična vožnja su jedno a kilavljenje je nešto sasvim drugo.
Uvek startujem brzo (ne znam kako to može da šteti kvačilu - upravo kilavi start i "prokllizavanje" ga najviše ubija). Rolanje do semafora nikako ne mora biti mlitavo, dovoljno je samo pustiti gas i pokušati se prilagoditi zelenom talasu, tamo gde ga ima.
Kočenje i startovanje iz mesta najviše usporavaju saobraćaj, naročito u mestima poput Novog Sada gde je uspavanost neverovatna (za one pauze od po 1-2-3 sekunde pri polasku ja bih oduzimao i vozačku i vozilo). izuzetno iritantno.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Bingodalton

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #886 poslato: juče u 12:32 »
Sad vidim da si iz NS-a, tako da sve znas :)

Kad vec pominjemo sta je iritantno...
Dolazim na semafor recimo levom trakom (za pravo isto), na semaforu stoji u desnoj auto i ispred mene se krece auto u desnoj traci.
Taj naravno menja traku, prebacuje se u levu ispred mene, da bude prvi na semaforu, a ne iza onog u desnoj. Nemam nista protiv toga.
Pali se zeleno, ovaj desno ode normalno, nista brze, a mozda i sporije nego sto bih ja, a ovaj ispred mene mili ko puz.
Ne shvatim taj mozak, sto se trpa da bude prvi kao da zuri, da hoce da krene prvi, a zapravo nece ni da vozi brze.
Koliko sporo vozi ne mora ni da pretpostavlja da li ce neko slucajno biti sporiji od njega, da ce ga kociti.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži Remark78

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #887 poslato: juče u 13:31 »
Iritantna je vožnja 90% Novosađana.

Nervozni svi, sviraju za svaku glupost, ne dozvoljavaju ubacivanje, psuju, trube, je*u, grebu.. Beograd je prestonica saobraćajne kulture za njih!
Pri tom voze jako sporo, kao zombiji, ne prate saobraćaj oko sebe, DESNA TRAKA ZA NJIH NE POSTOJI!!!

Mnoge saobraćajnice u gradu koje imaju dve trake u jednom smeru su 100% zauzete u levoj traci, a 20% zauzete u desnoj. Ja to baš obilato koristim, radim i stanujem na suprotnom kraju grada, većinu vožnje vozim desnom trakom, obilazim ogromne kolone vozila koje kao programirani zombiji čekaju u levoj traci jer.. ne znam zašto.. samo bez veze smanjuju propusnu moć i tako prezagušenih saobraćajnica. Tzv. "cibzar" pri zastoju u jednoj traci ne poznaju, već odmah ležu na sirenu uz sočne psovke ako neko pokuša da ga primeni..

Napominjem da sam rođeni Novosađanin, ali ovo gore navedeno primećujem svaki dan, na žalost grad nam je postao saobraćajna noćna mora!
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže Filip BG

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #888 poslato: juče u 13:50 »
Videćete vi, Novosađani, kad vam dođu vozači Sremci kroz tunel ispod Fruške gore  :)

https://www.youtube.com/watch?v=uUeq_S8i6N4
  • Vozi: Superb mk3 1.5 TSI