Autor Tema: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 39773 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #345 poslato: 29. Maj, 2020. 06:39 »
Kod tog auta paljenje je lako nastelovati ako uspes da pronadjes ispravan stroboskop, sto se tice sistema hladnog starta dali postoji neka mogucnaost da mi se donese kompletak karburator. Tada bi ga celog prekontrolisao i resio ti problem hladnog starta, jer ces kad dodju hladni dani imati problem...
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Daniloo132

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #346 poslato: 29. Maj, 2020. 11:00 »
Trebao bi krajem jula ići za BG, pa bi se mogao provozati do tebe nije mi problem da se pravo našteluje i paljenje i smjese goriva preko izduvnih gasova i da sam miran što se motora tiče. Jer mi je nekako draga za voziti, prešao sam sa njom nekih 65 hiljada od kako je kod mene i stvarno me fino služi..
  • Vozi: Skoda felicija 1.3 lx LPG

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #347 poslato: 29. Maj, 2020. 19:39 »
Drago mi je da volis svoj auto i da brines o njemu kao i Filo, bice mi drago da se licno upoznamo i da resim problem koji te muci...
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Filo

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #348 poslato: 29. Maj, 2020. 23:43 »
Ja i pokraj toliko briga i trud koj ulozim u svoj auto on opet nesto mu ne valja
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Van mreže Daniloo132

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #349 poslato: 30. Maj, 2020. 01:23 »
Veliki pozdrav  bravo2 ^-^
  • Vozi: Skoda felicija 1.3 lx LPG

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #350 poslato: 30. Maj, 2020. 07:18 »
Filo je redak vlasnik auto koji se maksimalno trudi da pravilno odrzava svog ljubimca. Medjutim u niegovom mestu i okolini ocigledno nemoze da nadje adekvatan servis sa osobljem koji ce korektno sagledati sistem uvodjenja gorivne smese i na taj nacin pravilno pristupiti problemu.
 U svakom slucaju dobro je sto se uclanio u forum za njegov tip auta i yz pomoc clanova resicemo da auto radi onako kako stvarno treba.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Daniloo132

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #351 poslato: 02. Jun, 2020. 01:28 »
Hvala što pokušavate da mi pomognete, štelovao sam plin, tj. zavrnuo skoro krug ipo (kada zavrnem više ne prima mi tečno gas nego ono kao trokira i puca iz auspuha malo, a ovako sad sa zavrnutim krug ipo ne puca) na slavinici i na rasprsivaču sam namjestio smjesu da radi najbolje na sluh, međutim autu je potrošnja u 5/6 kilometara ista u sličnim uslovima vožnje samo je dosta lijena na gasu. Kada vozim na benzin (prije nego što sam pomjerio paljenje na ranije bila je slabija na nižim obrtajima tj tek oko 3600/3700 dobijala snagu da povuče kako treba) sada je na manjim obrtajima dosta snažnija pogotovo uz brdo ali međutim na jednoj dionici puta gdje sam probavao auto koliko može da ide na toj lokaciji prije je mogla 155km/h (kratka je dionica ali na početku ima malo nizbrdice) sada ide 135 i neće više. Ove maksimalnu brzine probavam na benzinu. Pa se pitam da li sam paljenje pomijerio na mnogo ranije nego što treba. Probao bi ja da ga vratim malo pa da eksperimentišem ali mi se onaj šaraf na kom je matica sa druge strane odnitovao ili šta već pa se okreće šaraf u krug zajedno sa maticom tj. ne mogu da popustim razvodnik pa da ga zaokrenem.
  • Vozi: Skoda felicija 1.3 lx LPG

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #352 poslato: 02. Jun, 2020. 07:07 »
Sto se tice problema sa plinom imas temu koja je namenjena za tu diskusiju, a problemi sa benzinom ce biti sve dok se profesionalno nepridje tvom autu i prvo pravilno podesi sagorevanje gorivne smese benzina/vazduha u svim rezimima rada. Kad se dobiju pravilni parametri, to je osnova za podesavanje plinskog sistema ( koji i Filo ima ) i na taj nacin oba sistema rade pravilno.

 Pausalno nagadjanje nedovodi do pravinog rada auta sto se kroz vase primere vidi.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Daniloo132

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #353 poslato: 02. Jun, 2020. 23:25 »
U mom gradu nema ni jedan majstor za benzince nema, u Sarajevu sam bio kod nekog neozbiljnog koji je bio u fazonu ma felicija je to vidiš da radi ne može to bolje (pogledao onk od oka ništa nije dirao) mora ona trošiti i ne može bolje ići, a ja znam da može jer je išla... A malo je prešla i kompresija joj je odlična. Tako da sam bzvz išao u Sarajevo...
Vidjeću kada krajem jula kada budem dolazio u BG ako ne riješim problem kontaktiraću te Dobrivoje
  • Vozi: Skoda felicija 1.3 lx LPG

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #354 poslato: 04. Jun, 2020. 20:20 »
Nema nikakvih problema ako vec dolazis za BG, bice mi drago da se vidimo i resimo probleme koje auto ima zabo loseg sagorevanja gorivne smese.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže Daniloo132

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #355 poslato: 19. Jun, 2020. 17:01 »
Pozz, da javim da sam riješio problem, paljenje mi je drug namjestio na 8 stepeni, nisam znao da ima lampu za štelovanje paljenja auto je sad super kao što je i bilo.. A onaj dio što je "zaglavljivao" od sauga je naprskao WD40 i problem je nestao🤗. Hvala svima na pomoći!
  • Vozi: Skoda felicija 1.3 lx LPG

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #356 poslato: 19. Jun, 2020. 19:15 »
Odlicno sto su odredjeni problemi reseni, ostaje ti da se proveri i po potrebi dotera CO% ( odnos ugljen monoksida u izduvnim gasovima ). Kako bi auto radio korektno i pri tom dao maksimum snage, od nove godine kod nas ce prilikom tehnickog pregleda kontrolisati CO% i biti rigorozni ( takvu informaciju dobio sam od komsije koji radi na tehnickom pregledu ) u slucaju da je sagorevanje gorivne smese van granica poropisa.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Na mreži sima 016

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #357 poslato: 13. Jul, 2020. 21:24 »
Danas sam bio kod majstor Dobrivoja,korektan majsor,pedantan uvek spreman da da neki savet,imao sam problem na svojoj skodi fliciji i na benzinu i na plinu.Resio je probleme nastelovao pomocu instrumenata rad na oba goriva,sve preporuke.

 bravo2
  • Vozi: skoda felicia 1.3lx

Van mreže Lazar01

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #358 poslato: 28. Avg, 2020. 00:07 »
Pozdrav, imam problem vozim skodu feliciu 1.3 glx 58 konja, imao sam problema sa potrosnjom goriva i auto je slabo vukao. Kupio sam sve delove za servis karburatora i zamenio i dizne i membrane i sve sto treba ocistio sve i vratio. Potrosnja goriva se povecala trosio je u gradu 12 litra a sada trosi oko 15 litra i na semaforu kad hocu da krenem desi se ponekad da nece gas da primi i prvo jutarnje paljenje jedva pali bez gasa nece da upali, zanima me u cemu je problem i kako to poporaviti?
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 glx

Van mreže DobrivojeZapočeo temu

Odg: Karburator i problemi u radu motora (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #359 poslato: 29. Avg, 2020. 08:11 »
Lazare iz tvog pisanija vidi se da se takvim amaterskimpristupom nemoze popraviti problem koji imas. Trebalo bi sa ispitnom opremom proveriti stanje karburatora odnosno kakavo je sagorevanje gorivne smese i prema tome adekvatno prici problemu. Takvim pristupom rada dolazi se do pravih rezultata jer se tacno zna u cemu je problem i resava se na pravilan nacin.

Kad bi se radilo kako si ti odradio nebi nam trebao adekvatan majstor sa iskustvom. Bice mi drago da se vidimo i da vidis kako se radi, jer pored iskustva i znanja treba da imas i adekvatnu opremu ( sto tebi nije potrebno ) i rezultati su tu.
  • Vozi: skoda 1000 MB



Pretraga foruma [Google]