Autor Tema: Rad sa VCDS (VAG-COM)  (Pročitano 29117 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mirkuk38

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #45 poslato: 23. Mar, 2016. 19:52 »
Ajde ako neko iskopa negde link za 15.7.3 ili 15.7.4 neka postavi ovde.
Mislim da sam video kod rumuna pre par nedelja kao original ili neku bolju verziju koja može da se updatuje, oko 50€ je bilo... ali ne mogu više da nađem  wall1

ps.
Šta mislite o ovome?
https://www.kupujemprodajem.com/VCDS-15-7-3-najnoviji-30016998-oglas.htm

Van mreže nebagm

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #46 poslato: 08. Apr, 2016. 10:25 »
Poštovani forumaši, nov sam na forumu pa red je da se predstavim:
Imam škodu fabiu (produžebna verzija) 1,4 tdi ambiente 2008 godište, auto je u mom vlasništvu malo jače od godinu dana i nikakvih intervencija i problema na njemu nema... Iz radoznalosti naručio sam kinesku dijagnostiku čisto da nakačim auto i da vidim sta se tu desava, kakve podatke daje itd... Dijagnostika je stigla, instalacija odrađena po uputstvu, internet konekcija ugašena, auto konektovan, kliknem na opciju motora prepozna motor i da osnovne podatke, kada sam kliknuo na sledeću opciju program je blokirao i izbacio prozor da program not responding close. Zatvorim restartujem računar, reinstaliram, opet proverim com4-led"s-test- sve u redu opet da kliknem na neku od opcija opet isti prozor izbaci i tako pokušam još 15 puta isto se dešava  hearcut... Da li je neko imao sličnih problema, ako ima neko neki savet...
  • Vozi: Škoda Fabia 1,4tdi 2008 combi ambiente

Van mreže milosgranice

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #47 poslato: 18. Apr, 2016. 20:17 »
Poštovani forumaši, nov sam na forumu pa red je da se predstavim:
Imam škodu fabiu (produžebna verzija) 1,4 tdi ambiente 2008 godište, auto je u mom vlasništvu malo jače od godinu dana i nikakvih intervencija i problema na njemu nema... Iz radoznalosti naručio sam kinesku dijagnostiku čisto da nakačim auto i da vidim sta se tu desava, kakve podatke daje itd... Dijagnostika je stigla, instalacija odrađena po uputstvu, internet konekcija ugašena, auto konektovan, kliknem na opciju motora prepozna motor i da osnovne podatke, kada sam kliknuo na sledeću opciju program je blokirao i izbacio prozor da program not responding close. Zatvorim restartujem računar, reinstaliram, opet proverim com4-led"s-test- sve u redu opet da kliknem na neku od opcija opet isti prozor izbaci i tako pokušam još 15 puta isto se dešava  hearcut... Da li je neko imao sličnih problema, ako ima neko neki savet...
jel si probao neki drugi program i o kojoj dijagnostici se radi

Šta mislite o ovome?
https://www.kupujemprodajem.com/VCDS-15-7-3-najnoviji-30016998-oglas.htm
ako je unutra atmega 162 cip vredi i trebalo bi da radi sve
e sad jel ima na forumu neko ko se bavi programiranjem cipova, konkretno me zanima ovaj atmega 162 probao bih nesto al ima neka fora sa zakljucanim cipom i otkljucanim, nisam stigao da proucim tematiku do kraja

  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže ugi85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #48 poslato: 18. Apr, 2016. 23:03 »
Sta te zanima?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže mirkuk38

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #49 poslato: 19. Apr, 2016. 09:07 »
Ja sam batalio ove jednokratne kineze, tako da sam uzeo tu "u lokalu" 15.7.4 koji može da se updatuje na nove verzije (dakle, future proof) i odrađen je na atmega chipu. Mislim da to zovu "EU clone". Videćemo kako radi.. očekujem ga ovih dana pa prenosim utiske.

Sa 15.7.1 sam promenio comfort blinkig i to uglavnom radi, ali ponekad se pogubi pa se vrati na staro.
Jednom mi je prijavio "tyre pressure lost" i od tog trenutka, do gašenja motora, nije koritsio promenjene vrednosti za comfort blinking.
Jednom je supruga vozila, njoj isto tako comfort blinking radio po starom, nikakvih upozorenja nije bilo na instrument tabli.
Tako da sam odlučio da ne čačkam mečku sa 15.7.1, jer je za moj auto potreban barem 15.7.3.

Možda bi i batketu sda proradilo "needle sweep" kako treba konačno. Znam da bi batke to voleo :P

Eto..
« Poslednja izmena: 19. Apr, 2016. 09:20 mirkuk38 »

Van mreže milosgranice

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #50 poslato: 19. Apr, 2016. 09:36 »
kako da znam dal je zakljucan cip da bi ga odradio sa upausb, uzeo bih jedan kineski da pokusam da napravim valjani interfejs posto sam nasao dobre dampove za cip
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže ugi85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #51 poslato: 19. Apr, 2016. 10:27 »
Morao bi da ga probas jer drugacije se ne moze znati. Prakticno sam siguran da je zakljucan, a upa-usb ga ne moze otkljucati :(
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže batke

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #52 poslato: 19. Apr, 2016. 11:51 »
Možda bi i batketu sda proradilo "needle sweep" kako treba konačno. Znam da bi batke to voleo
Voleo bih mada polako gubim interesovanje. Kad radi nasmejem se, kad ne radi nisam tužan.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Na mreži varicakZapočeo temu

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #53 poslato: 29. Apr, 2016. 14:23 »
Ja sam u početku bio jako zainteresovan za needle sweep, ali sam posle shvatio da mi je to potpuno nepotrebno, pa sam preskočio to kodiranje. Od prošlog javljanja, dodao sam još odloženo zaključavanje gepeka, kad su ostala vrata zaklkjučana. Sad umesto momentalno gepek se zaključa posle 20 sekundi. Dovoljno da otvoriš ako skapiraš da su ti ključevi ostali unutra :) Usput, sasvim slučajno sam ukapirao gde je lap timer! To sam uključio još ranije i kad sam šetao kroz opcije nisam uspeo da ga nađem i bio sam ubeđen da nešto ne štima kako treba. Međutim pre neki dan samo tražio nešto sasvim drugo i slučajno naletim i na to i sad ga imam :)

Van mreže AcoSk

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #54 poslato: 29. Apr, 2016. 15:34 »
Voleo bih mada polako gubim interesovanje. Kad radi nasmejem se, kad ne radi nisam tužan.
Batke, a reci mi kako si aktivirao?

Jesi usao u tablu, pa adaptation i tamo gde pise staging u padajucem meniju ili si skroz na dnu aktivirao "Indicator celebration"?

Van mreže adamGT

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #55 poslato: 06. Maj, 2016. 20:47 »
Moze li se preko dijagnistike podesiti sa se cuje zvuk prilikom otkljucavanja/zakljucavanja auta? Pre neki dan sam imao prilike da ga cujem na O3 a mislim da nije imala aftermarket alarm

Sent from my C1905  


Van mreže batke

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #56 poslato: 07. Maj, 2016. 10:14 »
@AcoSk

Ja sam to uradio ovako:

Controller 17 - Instruments
07 - Coding
Byte 1
Enable Bit 0 - Gauge Test/Needle Sweep (Staging) active

Pokušao sam i da aktiviram "Indikator celebretion" ali mi izbacuje neku grešku, ne mogu više da se setim šta piše. U svakom slučaju uvek radi kada ulazim u auto dok su vrata otvorena dam kontakt u roku od 5 sekundi. Nakon tih 5 sekundi više ne radi. Kada zatvorim vrata nekad hoće nekad neće. Kao što rekoh izgubio sam interesovanje.


@adamGT

Zvuk može da se aktivira na multimedijalnom uređaju u stvari od Bolera pa naviše sigurno, za ostale ne znam. Sad ne znam napamet ali mislim da je u CAR i u poslednjoj desnoj opciji na dnu ekrana "setings" nađeš zvuk i aktiviraš. Ako nije tu onda je u SAUND-u. Probaj, mrzi me da silazim sada. Pogledaću u toku dana pa ću ti reći tačno.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže batke

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #57 poslato: 07. Maj, 2016. 11:00 »
@adamGT

Na Amundsenu, a verovatno i na Boleru je ovako:

CAR
Setup
Opening and closing
Central locking
Acoustic confirmation (activ)

U svakom slučaju koji god uređaj da imaš trebalo bi da možeš da aktiviraš na njemu.
Ako ne može tako verovatno može preko VCDS-a, ali to nisam probao tako da, iskren da budem, ne znam.
Nadam se da ćeš uspeti.
Pozdrav
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Na mreži Markkoni

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #58 poslato: 07. Maj, 2016. 11:55 »
Kod mene na Fabiji ne moze preko Bolera, a bas bi mi znacilo. Mislim da sam video na Briskodi da moze da se aktivira preko VCDS-a.


Sent from my iPhone  

Van mreže AcoSk

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #59 poslato: 07. Maj, 2016. 15:47 »
Ovako je na starijim modelima, ne znam da li je isto ili slicno na novijim




Pretraga foruma [Google]