Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Da je krenula regeneracija DPF-a?  (Pročitano 18206 puta)

1 Član i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Da je krenula regeneracija DPF-a?
« poslato: Februar 23, 2016, 13:26:06 posle podne »

Kada priključim VCDS ili (neku drugu dijagnostiku?), mogu li nekako utvrditi da je krenula regeneracija DPF-a ?

Van mreže ИгоР

Odg: Da je krenula regeneracija DPF-a?
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2016, 14:38:18 posle podne »
Не знам много око дизела, али ако немате сонду иза DPF-a која би утицала на смјесу, када крену проблеми, ја бих то исчупао на вашем месту...као и свој катализатор..ал има сонда послије и нем'ре а да не покварим смјесу :(

« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2016, 15:00:34 posle podne »
Ništa ne kasapim na autu za sada... samo me zanima kako da znam da li određeni režim vožnje aktivira regeneraciju ili ne.

« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2016, 17:33:51 posle podne »
Zanimaću se malo tom problematikom u narednom periodu.. eventualno da malo iskorigujem način vožnje i pomognem mu da se pročisti dok vozim željene relacije. Da pred kraj puta idem do aerodroma i nazad da se očisti - ne pada mi na pamet. Kada uđem u garažu i primetim da radi aktivnu regeneraciju (ler na 1.000rpm) i da ga čekam - ne pada mi na pamet.

Ako budem imao problema sa DPF-om na autu koji 95% vozim magistralama ili autoputem ... shame on VW.

On zbog čega piz... je to što posle par stotina km otvorene vožnje, treba da parkiram.. a on drži ler na hiljadarci. E svaka vam čast, inženjeri...  bravo2

Naravno, javim ovde šta sam iščeprkao :). Večeras kačim dijagnostiku i krećem da čačkam.

« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2016, 18:42:24 posle podne »
Nije sve ni do inženjera; ekološke norme moraju da se poštuju, sa time su upoznati svi proizvođači i moraju to da ispoštuju.

Zašto motori sa euro1 i euro2 standardom nemaju tih problema?

Kontaš..
  • Vozi: Škoda Fabia mk2 1.2 htp

Van mreže nkteam

« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2016, 18:57:11 posle podne »
Nije sve ni do inženjera; ekološke norme moraju da se poštuju, sa time su upoznati svi proizvođači i moraju to da ispoštuju.

VW je nasiroko poznat po postovanju tih normi  =))
  • Vozi: Octavia 2.0tdi Style 2016

« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2016, 22:54:34 posle podne »
Par puta se desilo supruzi, a neki dan na Zlatiboru i meni.. kada auto stoji parkiran preko noći i sledeće jutro se startuje, posle par desetina sekundi krene da treperi lampica grejača.

Čak mi je auto ušao u limp mode, odmah potom. Da čovek ne poveruje.. Ali stoji da sam ga prekinuo u aktivnoj regeneraciji kada smo stigli do apartmana, dan ranije. Bravo za VW!!

Večeras sam iščitao razne parametre putem dijagnostike... imam calculated 8g čađi u DPF-u, poslednji put regeneracija odrađena pre 150km, a triggers su postavljeni na 24, 40 i 80g.

Eto.. igranka.

PS. Mislim da sam imao 352 startovanja motora do sada.... postoje neke statistike u sitna crevca, da čovek ne poveruje :)

Na mreži neske

« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2016, 22:56:30 posle podne »
Meni kada pokrene regeneraciju, a recimo stigao sam na odredište nije problem sačekati 2-3min da završi proces. Završetak procesa se prepoznaje po promeni rada motora ali kazaljka obrtomera ne pada dok se ne pipne pedala gasa ;-)
  • Vozi: Golf MK6 2012 1.6TDI

Van mreže Peja

« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2016, 23:07:04 posle podne »
Kod mog 1.6 tdi ne pada kazaljka ni posle turiranja, već samo posle gašnja pa startovanja. Da je krenuo u regenraciju primeti se i po tome što mnogo brže postigne radnu temerpaturu a i motor ima malo prigušeniji zvuk nego inače.

Na mreži neske

« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2016, 23:18:16 posle podne »
Kod mene je golf mk6 1.6 tdi. Verujem da su isti motori. Čak se oseti da dosta bolje poteže kada je u režimu regeneracije. Potrošnju nisam primetio da povećava. Kako rekoh ponekad samo sacekam tih par minuta dok ne završi proces i onda samo pipnem pedalu gasa i obrtaji se vrate na normalu tj. na oko 750 o/min ;-)
  • Vozi: Golf MK6 2012 1.6TDI

Van mreže Filip

« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2016, 00:20:24 pre podne »
to će tek da pravi probleme, videćete, meni se na O3 1.6 uključivalo prilično puta posle kraćih deonica, naročito po hladnom vremenu, ujutru, i ne dostigne radnu temperaturu, a ne gasi ventilatore, pritom se auto inače vozi 2/3 van grada i to dobro stiska, neverovatno hearcut

na stranu to što ide kao raga uzbrdo i to privezana za drvo =)) sve mislim da bi remap i posle pun gas mogao samo da mu koristi wac1
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

« Odgovor #11 poslato: Februar 24, 2016, 07:52:13 pre podne »
Bilo bi dovoljno da imamo indikaciju preko neke lampice, da smo uterali motor u režim koji je potreban za regeneraciju i da je regeneracija započela (pasivna).

Odoh na posao.. pozdrav :)

Van mreže Peja

« Odgovor #12 poslato: Februar 24, 2016, 08:48:02 pre podne »
to će tek da pravi probleme, videćete, meni se na O3 1.6 uključivalo prilično puta posle kraćih deonica, naročito po hladnom vremenu, ujutru, i ne dostigne radnu temperaturu, a ne gasi ventilatore, pritom se auto inače vozi 2/3 van grada i to dobro stiska, neverovatno hearcut

na stranu to što ide kao raga uzbrdo i to privezana za drvo =)) sve mislim da bi remap i posle pun gas mogao samo da mu koristi wac1
Za proteklih 16 meseci koriscenja automobila kao drugi vlasnik (prvi vlasnik je vozio iskljucivo grad), sa neretko svesnim prekidanjem procesa ciscenja DPF-a, nisam imao situaciju da mi se ukljuci lampica na tabli koja me obavestava da MORAM odraditi regeneraciju DPF-a.
@Filip
Nikakvih probema nisam imao (34 kkm iskljucivo i samo grad, 20 kkm mesovita voznja kod mene)
@Mirkuk
Proizvodjac je predvideo kako ce se i kada raditi ciscenje DPF-a i sa moje strane gledista, to radi dobro. Izdrzace DPF sigurno garantni rok i duze.

« Odgovor #13 poslato: Februar 24, 2016, 10:07:29 pre podne »
Mirkuk
Koja ti je pređena km na S3?
  • Vozi: Škoda Fabia mk2 1.2 htp

« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2016, 10:26:26 pre podne »
18k