Autor Tema: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...  (Pročitano 23707 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #120 poslato: 12. Mar, 2017. 09:55 »
Vidim ja da je to već kupljeno :)
Znači rešeno :)
Hvala za utiske.
Hahaha, nije mi baš pristupačan po ceni u ovom trenutku :)

Znajući da Austrijanci vole decu, mislio sam da će se sažaliti na dečiji plač... ali ništa :'(
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže voyager

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #121 poslato: 18. Mar, 2017. 22:42 »
Video sam jedan Kodiaq danas na ulici u pokretu.

Korektna je pojava ali nisam oduševljen. Ima mnogo skladnije spakovanih SUV-a tih dimenzija.

Opet ponavljam da je Superb i dalje najskladnija aktuelna Škoda.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže klisko

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #122 poslato: 19. Mar, 2017. 00:37 »
Danas svraćao do Alprosa i taman izlazi jedan s parkinga. Izgleda mnogo manje uživo i čak bi mogao da nasledi ovu oktaviju koju vozim (nekada, ne još). Ali superb je tata za sve, bez dileme.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #123 poslato: 19. Mar, 2017. 07:53 »
Kodia1 je dugačak 470cm a O3 466cm, dakle veoma mala razlika u dužini ali zbog oblika i visine u Kodiaqu ima više mesta nego u Oktaviji, on je klasa između Oktavije i Superba.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #124 poslato: 19. Mar, 2017. 09:39 »
nije sve u dužini, 720l gepek
Superb karavan 660l
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže nkteam

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #125 poslato: 19. Mar, 2017. 09:49 »
Sa malom decom (<=10god), sve je u gepeku :)
Tada u situaciji O3 vs Superb, Superb donosi drasticno veci prostor na zadnjoj klupi, koji deci apsolutno ne znaci.
Eh da je postojao KodiaQ kad sam kupovao O3...
  • Vozi: Octavia 2.0tdi Style 2016

Na mreži Peja

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #126 poslato: 19. Mar, 2017. 11:48 »
Tada u situaciji O3 vs Superb, Superb donosi drasticno veci prostor na zadnjoj klupi, koji deci apsolutno ne znaci.
Da, to je i moje zapažanje, ali i za Kodiaq. Nemam nikakve potrebe za, lupiću, 45 cm prostora za kolena, kada se pozadi vozi dete, ali sa druge strane gepek O2FL ponekad stvarno mali, pa bi gepek Kodiaqa ili Superba bio idealan, ali ponekad.
Na osnovu ovoga racia kaže da automobi veći auto od O3 nam nije potreban, ali sa druge strane...

Kodiaq
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže voyager

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #127 poslato: 19. Mar, 2017. 12:08 »
Sve to stoji ali ja pricam o pojavi. Tu me nije odusevio.

Npr. O3 FL je lepsa uzivo nego na slikama a kod Kodiaqa je obrnuto.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže klisko

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #128 poslato: 19. Mar, 2017. 13:38 »
Kodiaq je dužinom karoserije sličan O3, ali međuosovinsko je skoro kao superb. Zaista, klasa između.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži munja23

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #129 poslato: 26. Mar, 2017. 22:47 »
Juce sam imao prilike na kratko sa probam/provozam Kodiaq-a.
Ambition 2.0 TDI 190ks + DSG + Amundsen

Probao sam ga u Alprosu, trebali smo da izadjemo na magistralu, medjutim bila je zakrcena pa smo po Vidikovcu i Petlovom brdu napravili krug. Za razliku od Yeti-a, kojeg obozavam, u Kodiaq-u covek ima osecaj da je usao u nesto ozbiljnije, bolje upakovano i da se radi o malo ozbiljnijem SUV-u. Pozicija vozaca je odlicna, srednja oprema Ambition sadvim dovoljna i za zahtevne korisnike. Jedino sto mislim da je dimenzija guma mala shodno gabaritima vozila, a ako se ne varam bila je 215/60 R17.

Upravljanje je veoma lagano, istog trenutka kad sam seo za volan navikao sam se na velicinu. Motor je tih, odnos o zvucna izolacija je dobra. Dva puta sam uspeo da uradim naglo ubrzanje i shvatio sam da cak i trenutno najjaci motor u Kodiaq-u gubi dah na 3900-4400 obrtaja, a cim ga DSG prebaci u sledeci stepen prenosa opet krene naglo da ubrzava. Tu mu malo fali snage. Nisam ga preterano puno vozio, ali je ostavio bas odlican utisak. Nisam mu nasao neku preteranu manu, eventualno u toj opremi fali zadnja parking kamera. E sad, sto za te pare moze bas ozbiljan Superb da se uzme, a poredjenja radi snaga istog motora u Superbu mnogo bolje lezi. Mada bi opet moj izbor u istom bio 2.0 TSI 280 ks.




Sent from my iPhone  
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže klisko

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #130 poslato: 26. Mar, 2017. 23:31 »
Danas smo ga zagledali na sajmu. Unutra jako dobro izgleda, vrlo komotan (ali ipak nije za tri odrasla na zadnjem sedištu na dužem putovanju), lepo pregledan i baš je solidan osećaj u njemu, odaje utisak više klase (masivna vrata, solidan zvuk pri zatvaranju vrata, dobra izolacija kada se vrata zatvore) ali nije bez mana. Ne sviđa mi se novi infotainment, već sam ranije pisao da mi je za automobil potrebno da osetim dugmiće pod prstima, a sada je sve ravno, sve je na dodir (dodir znači i aktiviranje...). Ali dobro, biće i onih koji vole "tač".
Gepek mu definitivno nije 720 litara ako je rezervni točak pune dimenzije unutra. Manji je od 600 litara sigurno, rekao bih da je oko 550l, ne više (čini mi se da je primetno manji od gepeka O3) - jeste dubok ali nije uopšte visok. Ako ne grešim, na njemu su bile 18" felne i po meni mu savršeno pristaju - ne volim niskoprofilne gume na SUV vozilima, ovo mi je taman (inače, rezervni točak je 17", ako je bitno).
Iako ima mana, lepo zaokružen auto i iako se uopšte nisam (bio) interesovao za taj tip automobila, moram da priznam da me jeste privukao. Mislim da će se dobro prodavati, osluškivao sam komentare ostalih interesenata, gotovo svi su bili pozitivni.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže voyager

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #131 poslato: 27. Mar, 2017. 00:34 »
Ovo za veličinu gepeka sam i ja pisao. Trebalo bi to razjasniti.
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Na mreži Filip

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #132 poslato: 27. Mar, 2017. 07:20 »
Ako ne grešim, na njemu su bile 18" felne i po meni mu savršeno pristaju - ne volim niskoprofilne gume na SUV vozilima, ovo mi je taman (inače, rezervni točak je 17", ako je bitno).

Grešiš, na njemu su Triglav 19". Prava dimenzija za ovoliki auto, manje bi veličina vozila progutala. I ja sam ulazio, dopada mi se sve osim dugmeta na ručici DSG-a, plastična, klimava i po kvalitetu i dodiru deluje kao da je sa neke Dačije.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži bigor

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #133 poslato: 27. Mar, 2017. 07:36 »
Grešiš, na njemu su Triglav 19". Prava dimenzija za ovoliki auto
On dolazi sa 18'' za 19'' treba malko da se doplati, bar nam je tako juce objasnila ona fina teta na sajmu
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže nidza

Odg: Škoda KODIAQ - utisci, komentari, informacije...
« Odgovor #134 poslato: 28. Mar, 2017. 12:22 »
Ovo za veličinu gepeka sam i ja pisao. Trebalo bi to razjasniti.

Nisam video gepek uživo, samo auto spolja, ali ovako sa slike gepek deluje znatno širi od O3 i nešto dublji - bezuspešno tražim tačne gabarite na webu. Srednji deo koji se obara, i koji kod O3 je samo otvor, ovde ima mnogo veću širinu. Lagano tu može da se dobaci do deklarisanih cifri.



Koliko je dubok gepek govori podatak od upotrebljivih 270l sa svih 7 sedišta. Kod većine 7-seda gepek služi za ukras kad se rasklope sva sedišta.

Ozbiljna sprava, Škoda gađa po sred srede svakog segmenta gde je prisutna. Nije čudno što se toliko dobro prodaju. Ne može se reći da je to sad jeftin auto, racionalna kupovina, nego jednostavno dobiješ baš mnogo za uloženi novac. Ne moram uopšte da se borim protiv sopstvene subjektivnosti kao vlasnik Škode, jer puca od argumenata svaka ponaosob.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



Pretraga foruma [Google]