Autor Tema: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana  (Pročitano 68023 puta)

0 članova i 32 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dzaja

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #120 poslato: 25. Okt, 2021. 14:02 »
Malo mi je čudno da se kvar gateway-a manifestuje samo u povećanju ler gasa do prvog gašenja.
  • Vozi: Skoda octavia A7 1,6 TDI

Van mreže Daško120l

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #121 poslato: 26. Okt, 2021. 13:01 »
Neznam da li sam spomenuo ranije da nije radio ni start/stop sistem. Zamjenom gateway-a proradio je i  start/stop.
  • Vozi: Skoda octavia A7 1,6 TDI 81 kw

Na mreži Mareska

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #122 poslato: 26. Okt, 2021. 17:26 »
Bolje da nije proradio :)
  • Vozi: Passat

Van mreže dzaja

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #123 poslato: 27. Okt, 2021. 06:26 »
Neznam da li sam spomenuo ranije da nije radio ni start/stop sistem. Zamjenom gateway-a proradio je i  start/stop.

Mislim da je to povezano, aktiviraću start stop, pa ćemo videti kako se ponaša.
  • Vozi: Skoda octavia A7 1,6 TDI

Van mreže Nidzo

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #124 poslato: 02. Maj, 2023. 02:21 »
Pozdrav svima, ponovo pokrecem ovu temu. Golf 7 1.6 TDI 2016 godiste. Kad je hladan podigne obrtaje skoro na 1000 i kad dostigne radnu temperaturu on i dalje drzi 1000 obrtaja, nije u procesu regeneracije DPF-a, svi potrosaci budu iskljuceni. Moram da ga ugasim i ponovo upalim da bi on spustio na 750. Ovo sam vec objavljivao na par grupa ali niko se nije susreo sa tim. Nasao sam ovaj forum i vidim da nisam jedini koji ima isti problem. Zanima me da li su @Dragi91 i @SNebo resili taj slucaj. Takodje sam bio u VW ovlascenom servisu, rekli su da je to normalno a to ne moze nikako biti normalno kad ja zimi krenem na duzi put i posle 300 km on i dalje drzi 1000 obrtaja. Na dijagnostici nema greske, auto sad ima 67.000km na satu. Inace ne prekidam regeneraciju, znam dobro kad je u procesu, ventilator radi i ne radi start-stop sistem. Takodje kad se ugasi na start-stop i ponovo pokrene auto on i dalje drzi 1000 obrtaja kao i kad sam ga upalio. Znaci ja treba kljucem da ugasim auto i ponovo upalim da bi se vratio u normalu. Evo skoro dve godine tako i kad zima dodje nije mi dobro. U prilogu je slika kako to izgleda. Hvala svima na odgovoru. Pozdrav :)
  • Vozi: Golf 7

Na mreži observer

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #125 poslato: 03. Maj, 2023. 11:40 »
Da li ti je možda uključeno grejanje kabine? (ili AC na bilo koju temperaturu koja je veća od spoljne)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Cobralione

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #126 poslato: 03. Maj, 2023. 14:37 »
Da li ti je povecan broj obrataja u a. kad je auto u brzini, a stisnes kvacilo ili b. kad je auto bas u pravom leru (ni u jednoj brzini).
Kod odredjenih vagen motora postoji specifican slucaj koji ugrubo bude:
a. auto u brzini sa stisnutim kvacilom tipa 950-1000obrtaja
b. auto u leru izbacen iz brzine kad stanes na semafor npr 750obrtaja...


  • Vozi: 2017 Skoda Octavia Combi FL 2.0TDI 4x4

Van mreže Nidzo

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #127 poslato: 03. Maj, 2023. 16:03 »
Pozdrav. Grejanje kabine, klima i svi potrosaci budu ugaseni bas iz tog razloga kako bih proverio da li su  zbog toga veci obrtaji motora. I kad krenem negde posle 500 metara voznje ponekad stanem, ugasim ga i opet upalim on je na 750. I kad upalim grejanje, klimu itd obrtaji motora ostaju na 750. To je samo leti kad je preko 30 stepeni i sa upaljenom klimom zna da podigne obrtaje. Problem je zimi to prvo paljenje gde su obrtaji na 1000 i ostaju tako sve dok ga ne ugasim i opet upalim. Pokusao sam i dok je motor zagrejan da stisnem gas u leru do kraja posto taj motor ima blokadu na 2500 obrtaja, medjutim ni to nije pomoglo.
Broj obrtaja na prvom hladnom paljenju ostaju isti stistuo ja kvacilo, bio u leru ili ubacio u brzinu. Valjda cu naci kvar do zime jer leti nije toliko strasno. Pozdrav
  • Vozi: Golf 7

Na mreži hakkler

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #128 poslato: 03. Maj, 2023. 19:35 »
Aku je dobar?

Van mreže Nidzo

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #129 poslato: 03. Maj, 2023. 23:52 »
Nisam jos proveravao akumulator ali trebalo bi da je dobar, nemam problema sa paljenjem ili slicno.
Aku je dobar?
  • Vozi: Golf 7

Van mreže zoranius

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #130 poslato: 04. Maj, 2023. 08:45 »
Na predhodnom Superb ovo je bila manifestacija kada je otisla lambda sonda. Kada je ona zamenjena/servisirana problem je nestao.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži AleksandarAca

Odg: Povećan broj obrtaja na leru u poslednjih mesec dana
« Odgovor #131 poslato: 04. Maj, 2023. 11:32 »
Proveri obavezno akumulator, vrlo moguce da je to potencijalni uzrok.



Pretraga foruma [Google]