Autor Tema: Plivajuci zamajac  (Pročitano 8974 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nidza

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #30 poslato: 15. Avg, 2017. 09:58 »
Simptom koji opisuješ mi dodatno potvrđuje da imaš problem sa korpom. :)

Probaj sledeće, da 2-3 puta drukneš kvačilo pun stisak, pre nego što ga pustiš da kreneš, kad je motor vruć. Pucanj u prazno, pošto ne liči na potisni cilindar, ali s obzirom da je vrlo lako ovo isprobati, neće da škodi.

Da se razumemo, ne znači da nemaš problem sa zamajcem, samo nemaš te simptome. Najčešće se i ne ispolji nikako problem, nego se detektuje potrošenost kad se skine menjač i korpa, pa se vizuelno pregleda i rukom provere luftovi.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #31 poslato: 15. Avg, 2017. 10:57 »
Svejedno, da je i korpa, pametno bi bilo da - kad je već otvorio menjač - da se zameni ceo set.
U suprotnom bi posle nekog vremena morao ponovo da odvaja da bi menjao zamajac, a tada će opet da lamela i korpa budu predlog za zamenu...

Послато са D6503  

  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže nidza

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #32 poslato: 15. Avg, 2017. 11:21 »
To će pregledom da ustanove. Zamajac bi trebalo da nadživi i drugi set kvačila, ali nema pravila.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže strahinja

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #33 poslato: 16. Avg, 2017. 00:55 »
Simptom koji opisuješ mi dodatno potvrđuje da imaš problem sa korpom. :)

Probaj sledeće, da 2-3 puta drukneš kvačilo pun stisak, pre nego što ga pustiš da kreneš, kad je motor vruć. Pucanj u prazno, pošto ne liči na potisni cilindar, ali s obzirom da je vrlo lako ovo isprobati, neće da škodi.

Da se razumemo, ne znači da nemaš problem sa zamajcem, samo nemaš te simptome. Najčešće se i ne ispolji nikako problem, nego se detektuje potrošenost kad se skine menjač i korpa, pa se vizuelno pregleda i rukom provere luftovi.
Probao sa drukanjem i opet isto.
Vidim da je bolje da zamenim, da me sutra ne boli glava...
Hvala na pomoci

Sent from my SM-N910C  

  • Vozi: Škoda Octavia 1.9tdi 2010 Elegance

Van mreže IvanherakovicZapočeo temu

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #34 poslato: 24. Avg, 2017. 21:13 »
Pozdrav ljudi, imam neke nove muke oko auta. Naime, zamajac nisam menjao još uvek i dobro je da nisam...
Majstor mi je čistio turbinu i kada se malo vise posvetio trešenju i drhtanju pri kretanju, po njegovom iskustvu kaže da su verovatno propali hidropodizači i bregsta. Zamena bi izašla oko 250-300 evra. Da li neko od vas ima iskustva sa sa ovim prolemom?


Sent from my iPhone  
  • Vozi: Octavia a5 1.9 2007

Van mreže Karlheinz

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #35 poslato: 24. Avg, 2017. 21:22 »
Drugi problem druga/nova tema :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Josa

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #36 poslato: 14. Dec, 2018. 14:26 »
Ja sam kad mi je riknuo set kvačila zamenio sa fiksnim setom. Apsolutno nikakvu razliku ne osećam pri vožnji. Dosta ljudi mi je to preporučilo. Sve u svemu mislim da nisam pogrešio. Usput da kažem da imam i jedan viška fiksni zamajac,nabavio sam dva greškom,on Paše na sve motore 1.9TDI petobrzince od 105ks. Ako nekome treba nek se javi.
  • Vozi: Škoda Oktavia 4x4 1.9TDI 2008

Van mreže Danilo

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #37 poslato: 15. Jun, 2021. 01:39 »
Pozdrav, zamajac se cuje na pola kvacila, mada auto ne trese kod gasenja. Sad se cuje i neko vibriranje, nzm kako da opisem majstor kaze druk lager...E sad neki me ubedjuju da ugradim novi zamenski zamajac,  a drugi opet da je bolje reparirati postojeci. Sta je zaista bolje i koliko sta kosta, naravno uz zamajac vrv ide i druk i sta se vec jos menja...
U pitanju je oktavija 2011. God 1.9 presla 125.000, a zamajac je poceo da se cuje jos na 80.000.
  • Vozi: Octavia, 1.9, 2011. god

Van mreže DM

Odg: Plivajuci zamajac
« Odgovor #38 poslato: 24. Jun, 2021. 22:35 »
Ja sam menjao set kvacila , korpa , zamajac, Lukov, pre jedno 15tak dana. Izaslo me 400 evra sa rukama kod majstora koga sam nasao na ovom forumu. Moji simpotmi nisu bas bili da je zamajac otisao, bilo je strasno tvrdo kvacilo, i kada se stiska ono kao da struze. Kada krecem iz prve brzine, kao da cimne malo na pocetku. Majsotr je rekao da je najbolje da zamenim sve to, da ne puknu cilindri i da se ne napravi jos veca steta. Stari zamajac sam uzeo , pa cu ga mozda prodati ili dati na reparaciju...
Sad je kvacilo mekano, i za sada je ok, videcemo kako ce se dalje ponasati...
 bravo2
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9TDI 2011 elegance, savrsen :)



Pretraga foruma [Google]