Autor Tema: KAROQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 37351 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasa.j

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #255 poslato: 05. Mar, 2021. 14:21 »
Presekao sam dilemu koju sam imao, izmedju 1.5tsi i 2.0tdi, i odlucio se za 1.5tsi varijantu.
Danas mi javise da je 15. proizvodna nedelje, sto znaci sredina aprila  :) . Ako ne bude pomeranja, ispasce 2 meseca od porucivanja do proizvodne nedelje, sto nije strasno.
Pitao sam za facelift, ali prodavac nije imao informaciju od koje nedelje krece..
Sad jos samo da stigne pa pravim garazu :)
  • Vozi: Ford Fiesta 1.25 2006

Van mreže Taxi

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #256 poslato: 28. Mar, 2021. 19:32 »
Cena za taxiste..karoq ambition 1.0tsi za 2021god...16.700e.
Uzeo sam zadnje paring senzore , tempomat, drzac za naocare..17.290e. Gumene patosnice..
  • Vozi: Karoq 1.0 tsi

Van mreže Taxi

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #257 poslato: 28. Mar, 2021. 19:33 »
Zaboravih...cekao sam 55dana od uplate.
  • Vozi: Karoq 1.0 tsi

Van mreže Ridji

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #258 poslato: 09. Apr, 2021. 15:15 »
Pozdrav svima, uskoro bih trebao da postanem clan kluba vlasnika Karoqa  :)
Narucen je u Auto Cacku 1.5 TSI DSG u paketu Style plus pre 3 nedelje. Prema informacijama od pre nekih 10ak dana proizvodnja nedelja je 16, sto znaci 19 aprila. Nas prodavac je rekao da bi to trebalo da znaci da je krajem te nedelje auto gotov i da mu onda sa carinom i transportom (do Srbije, pa do Cakca pa tek onda Nis) treba jos nekih 15ak dana. Mozda nas malo uhvati Uskrs pa bude koji dan kasnije, ali tu negde do 10og maja ja se nadam da cu moci da ga podignem.

Zato je sad pravo vreme da se pocne sa finalizacijom dela koji ce ici preko kredita, pa me interesuje da li neko zna ili ima iskustva sa sledecim slucajem: deo za ucesce cu uplatiti ja sa mog racuna i auto ce biti na moje ime, medjutim kredit bi podizala supruga, sto se tice Auto Cacka oni nemaju nikakav problem sa tim, samo su nam rekli da dobro proverimo kako banka stoji oko toga da sam kupac/vlasnik vozila ja a da kredit uzima supruga. To su nas savetovali da proverimo da ne bismo dosli u situaciju da auto mora prvo na zenino ime pa da nakon toga vrsimo prenos, na sta mora da se plati (neki) porez.

Na mreži Mareska

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #259 poslato: 09. Apr, 2021. 16:02 »
Sve i da mora na nju,posle ide kao  poklon na tebe i onda nema poreza(poklon bliskom članu porodice) samo neka taksa(bar je tako bilo).
  • Vozi: Passat

Van mreže Ridji

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #260 poslato: 01. Maj, 2021. 19:20 »
Koliko ste čekali na transport/isporuku od trenutka kada ste dobili informaciju da je vozilo proizvedeno?

Vidim po netu da ima mogucnost da se prati narudžbina, je l koristio neko ovu mogucnost?

Van mreže sasa.j

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #261 poslato: 03. Maj, 2021. 10:48 »
Ja sam porucio isto 1.5 tsi, 15. je bila proizvodna nedelja.
Pocetkom naredne nedelje su mi javili da ce za vikend (24.-25.) pristici vozilo u Srbiju i da ce biti carinjeno, i vozilo bi trebalo da je stiglo sad u salon.
Jedino "cekanje" na koje nisam racunao je period za odobrenje kredita i reazaciju.. Podneo sam zahtev u cetvrtak, sad pred praznike, i rekose mi da cemo moci da odradimo realizaciju 10.-11. maja..
Kontao sam da se auto kredit odobrava u toku dana, al ipak nije tako, bar u Intesi.

EDIT: E da, nisam koristio tu mogucnost pracenja porudzbine online
  • Vozi: Ford Fiesta 1.25 2006

Van mreže fobia24

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #262 poslato: 03. Maj, 2021. 19:25 »
Sjajni rokovi za karoq jer se proizvodi u drugoj fabrici. Ali vas zezaju banke i administracija. U Sloveniji se lizing i kredit odobre isti dan, a stranka ne vidi banku nego potpise zahtev u autokuci. Dostavi samo zadnje 3 platne liste koje se dobijaju od poslodavca svakog meseca i licnu kartu. Lizing bude odobrem dok se vozilo prebaci sa centralnog parkinga za sva uvezena vozila do dilera. Ali su rokovi recemo ekstremno veliki. Ja sam se zalio u Cesku i dobro ih iskritikovao jer od kraja februara do danas nemam ni nedelju proizvodnje, ni potvrdjenu narudzbinu. Jednostavno, Skoda ima problem sa proizvodnjom. Prica se da svi u autoindustriji imaju problem, ali nije tako. Kia ima globalni rast prodaje, tesla raste kao kvasac, tojota nema problem isto, pezo je drasticno povecao prodaju u EU u 2021. Vagen je najavio da jos vece rezove u proizvodnji ce imati u drugom kvartalu 2021 zbog nedostatka cipova. Evo odgovor iz Ceske:

Van mreže Ridji

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #263 poslato: 04. Maj, 2021. 01:19 »
Ja sam porucio isto 1.5 tsi, 15. je bila proizvodna nedelja.
Pocetkom naredne nedelje su mi javili da ce za vikend (24.-25.) pristici vozilo u Srbiju i da ce biti carinjeno, i vozilo bi trebalo da je stiglo sad u salon.
Jedino "cekanje" na koje nisam racunao je period za odobrenje kredita i reazaciju.. Podneo sam zahtev u cetvrtak, sad pred praznike, i rekose mi da cemo moci da odradimo realizaciju 10.-11. maja..
Kontao sam da se auto kredit odobrava u toku dana, al ipak nije tako, bar u Intesi.

EDIT: E da, nisam koristio tu mogucnost pracenja porudzbine online

Znači baš nam je slična priča pošto ću i ja kredit u Intesi  :B=)
Meni je savetnica najavila da treba 2-3 dana za odobrenje i realizaciju, tebe su tu praznici zeznuli, mene će možda za carinjenje.
Sutra ću da zovem Auto Čačak da vidim da li znaju gde je vozilo
Ali vas zezaju banke i administracija. U Sloveniji se lizing i kredit odobre isti dan, a stranka ne vidi banku nego potpise zahtev u autokuci. Dostavi samo zadnje 3 platne liste koje se dobijaju od poslodavca svakog meseca i licnu kartu. Lizing bude odobrem dok se vozilo prebaci sa centralnog parkinga za sva uvezena vozila do dilera.
Ovde je problem, barem kad je reč o Auto Čačku, sto nemaju dogovor sa nekom bankom već moraš sve sam da završavaš. Drugi saloni, naprimer diler za Hyundai u Nišu ili Reno imaju sa odredjenim bankama sklopljen dogovor. Tast je pre mesec dana uzeo Kaptura i otprilike je tako kako ti opisuješ završio sve vezano za banku. Plus što je dobio povoljnije uslove kredita 

Van mreže sasa.j

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #264 poslato: 05. Maj, 2021. 13:02 »
Pa da, verovatno zbog praznika se sve to oteglo, al sta da se radi.. Bice sledece nedelje :)

@fobia24
E bas bezveze sto se toliko oteglo :/ ... Kad toliko vremena nisu mogli odrede proizvodnu nedelju, izgleda da bas imaju veliki problem.
Ja sam mislio da ce to da zakaci i rokove za Karoq, korona ili nestasica cipova, cudi me da nije uticalo... Zar se Karoq ne proizvodi isto i u Mladoj Boleslavi?
Inace, citao sam da ce Pezo vratiti analogne instrumente u proizvodnji stare generacije 308ice, zbog nestasice (https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2021&mm=04&nav_id=1847021)

  • Vozi: Ford Fiesta 1.25 2006

Van mreže fobia24

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #265 poslato: 05. Maj, 2021. 14:41 »
Danas me kontaktirao diler da su iz Ceske porucili da ce moja konfiguracija ici prioritetno cim se uspostavi normalna proizvodnja, ali ne znaju jos kada jer ne zavisi od njih vec od dobavljaca. Karog se mislim proizvodi u Ceskoj u onoj drugoj fabrici gde se i fabija radi. Na traci gde je octavia je i eniaq. Na istoj liniji. Ta linija ima brdo problema. A pezo je povecao prodaju i oduvao golfa i u Evropi. Kia takodje povecala globalnu prodaju. Tako da nemaju svi probleme. Verujem da kinezi isporucuju cipove japancima i korejancima prioritetno jer nema birokratskih kocnica kao u EU zbog korone.

Van mreže boki99

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #266 poslato: 07. Maj, 2021. 10:26 »
Rokovi su katastrofa ja čekam Kamiqa ,a proslo je više od 4 meseca.

Van mreže Ridji

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #267 poslato: 08. Maj, 2021. 02:47 »
Juče (u četvrtak) sam dobio informaciju iz Auto Čačka da je vozilo u Čačku i da će verovatno sledeće nedelje biti prebačeno u Niš.

Malo razočarenje je što sam morao “kljestima da vadim” informacije, razumem da su bili praznici i da se nije radilo nekoliko dana ali da mi u sredu baš pričaju identičnu priču kao pre praznika (više od nedelju dana), bez da su proverili i imali sveže informacije. A dok se nisam odlucio za kupovinu mogli su da zovu konstantno...
Nego dobro, bitno da će auto biti tu i brze nego sto sam očekivao pa nije bitno i brzu ću da zaboravim  ;D

Van mreže Maroq2020

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #268 poslato: 08. Maj, 2021. 17:57 »
Ne znam da li će ovaj info biti od koristi ovde, ja sam Karoq naručio u početkom septembra 2020. godine, a isporučili su mi vozilo početkom decembra 2020. godine, tačno 89 dana nakon poručivanja. U narudžbenici piše da je rok isporuke 90 dana, tako da su ispoštovali rok. Isto su mi govorili da menjaju konfiguraciju u fabrici, pa je bio problem zato što sam naručio "prepoznavanje znakova" od kojeg sam morao da odustanem, pa je bilo još nekog čekanja, i na kraju su mi rekli da je "prioritetno" ušao u proizvodnju. Koliko vidim, slično i sada govore. Verovatno ih je korona poremetila.
Isto sam morao da "klještima vadim informacije".
  • Vozi: Karoq Style 2.0 TDI CR DPF 4x4 140KW 190KS DSG

Van mreže Ridji

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #269 poslato: 21. Maj, 2021. 00:14 »
@sasa.j
Koliko si čekao na kraju na odobrenje kredita?



Pretraga foruma [Google]