Autor Tema: saveti za kupovinu oktavije  (Pročitano 36235 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #90 poslato: 15. Nov, 2018. 12:14 »
Pa ti rece od 2000 pa na dalje sdi isao do 2006 .
Onda si trebao da kazes ne postoji slab "savremeni" auto , to donekle i jeste tacno sem bas nekih izuzetaka .

Samo gresis oko snage itd , vecina ljudi koji kupuju jak auto bas naprotiv znaju da voze i kako da iskoriste snagu , o menjanju brzina da ne pricam , to ko ne zna to je sramota .

  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži observer

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #91 poslato: 15. Nov, 2018. 12:54 »
Uglavnom, razumeli smo se ;)
Ne mislim naravno na osnove manipulacije menjacem niti na ljude koje zanima voznja, vec na veliku vecinu koja se nedovoljno upozna sa autom koji voze - ne znaju i prosto ih boli uvo da saznaju na kojim obrtajima njihov auto ima max.obrtni moment, pa cesto ne "razvuku" obrtaje dovoljno, prerano promene brzinu (kao voze "stedljivo"), pa onda potope gas do poda i izgube par sekundi u ubrzanju i naravno da ce im auto biti "slab" (i onda nit' imaju stednju, nit' imaju performanse, nego upravo sve suprotno). Ogromna vecina tako vozi, gledam ih svaki dan kako muce i auto i sve druge oko sebe.

  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #92 poslato: 15. Nov, 2018. 14:21 »
Razumeli smo se  :) . Na to upravo sam mislio kad kazem za menjac , ne umeju ljudi da saltaju kad treba , tj ne umeju da usklade menjac i motor , a pogotovo noge . Zato i kazem da je sramota .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže fobia24

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #93 poslato: 15. Nov, 2018. 16:18 »
Koliko ima ljudi koji nemaju osećaj ni koliko gasa treba dati za polazak, a kamoli da znaju za šta je obrtni momenat i sl. Moj otac kreće sa 3000obrtaja na O3 1.6 tdi. Zato kažem da je za moje najbolji automatik, ali oni neće, dosadan im je.

Na mreži URKE 80

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #94 poslato: 15. Nov, 2018. 18:27 »
Ako sam uspeo da pređem Transfagarašan sa Sdi-em,o čemu više da pričamo?!

Послато са Moto C  

  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Na mreži sarajevo123

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #95 poslato: 21. Dec, 2018. 16:21 »
Vec sam pisao na odvojenoj temi ali mescini da je ova posjecenija :D

Planiram uzimati Octaviu na proljece.

Prvi pik mi je na Octaviji 4x4 2007 ili 2008 godiste 1.9 TDI 77kw motor.Mogu se naci sa do 180k na satu uz osnovnu opremu za 4800 eura. (klima, daljinsko zaklj/otklj, el. podizaci retroviyora, abs, servos, esp, air bag)
Do 5500 eura su one proizvedene krajem 2008 sa parking senzorima, naslonom za ruku itd.
To mi je i neki maksimalni budzet 5.5 hiljada eura.

Zasto 4x4?
Necu reci da mi je to NAJVECI PRIORITET.Zivim u brdskom dijelu grada, kad zapada snijeg znam imati probleme sa svojom 50 kw plin fabijom  i zatrebao bi mi tu 4X4.Takodjer prilikom odlazaka na vikendicu 20 ak puta godisnje gdje ima nesto makadama.
Znaci nije 100% prioritet i ako izleti dobra i ocuvana octavia da nije 4x4 kupio bih je ali za sad je pik na ovoj 4x4.

Da li bi je vi kupili?
Kakva je za odrzavati? Mali servis na mojoj fabiji (bez klime) sa rukama majstora i fiskalnim racunom je 41 euro.Znaci svi filteri + ulja 4 litra.DA ne spominjem da 15 godina lanac nije diran i da nemam nikakve probleme sa njim.
Sta mogu ocekivati na Octaviji po tom pitanju?
Zamajac? Sestostepeni mjenjac? Veliki servis cijena i interval?
Sta je sa 4x4 pogonom? Na sta obratiti paznju, diferencijal je li tako? Ako jeste diferencijal sta podrazumjeva njegovo odrzavanje.Znam da se mjenja ulje, ali ima li jos nesto?

Kakva je razlika izmedju ove i Scout octavie? Na izled su iste, karavani sa 4x4 ali ima li nesto sustinski razlicito?

Hvala i LP
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km

Van mreže Maksimus

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #96 poslato: 21. Dec, 2018. 17:18 »
Scout za pocetak ima snaznije motore,2.0 tdi 140ks i 2.0fsi 150ks(ja sam ovu imao,vozio sam je 10 godina i prezadovoljan sam,definitivno auto koji mogu od srca da preporucim). Klirens je 4cm visi,ima one spoljasnje plastike(izgleda agresivnije),ima prilicno jaku opremu(mada se ne secam sta i kako tacno u odnosu na druge,moja je imala ksenone,multifunkcionalni volan itd). Ono sto je meni posebno znacilo je sto je odozdo zasticena celicnim limom,tako da sam se ja jednom prilikom okacio na kamen(bio u snegu,nisam ga video,tocak ostao u vazduhu  :B=) ) a stete nije bilo,lim se malo uvio(ispravljen za 5 minuta)a karter i ostalo netaknuti.

Na mreži ivanm

saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #97 poslato: 21. Dec, 2018. 18:08 »
Ja sam imao Golfa 4 4x4 i to najjaci motor 1.9tdi 110kw... u isto vreme imao sam Boru 96kw u porodici, ali me 4motion. Bora je za njega bila zmaj... Toliko mu je taj 4x4 i tezina uzeli kw da je isao maltene kao da ima 74kw. Prenosi su bili drugaciji tako da je Bora na 3000 obrtaja isla u 6oj  blizu 180 a ovaj oko 150... Trosio je oko 1.5l vise goriva takodje... Sve u svemu, bio sam pomalo razocaran... Samo ako zaista treba, ako mene neko pita... Ako uzmes 77kw i 4x4, to tek ima da bude plakanje...


Sent from my iPhone   Pro

Van mreže Maksimus

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #98 poslato: 21. Dec, 2018. 19:00 »
Nije to za poredjenje,skroz drugaciji pogoni,haldex 4 a kod tebe je bio haldex 1.
Ja sam pre scouta imao octaviu 2.0 tdi prednja vuca,isla slabije od scouta a potrosnja je bila u 2.5 litra(ali i razlika benzin-dizel je u igri,kao i sire gume na scoutu).
Najnoviji model 4x4 pogona ima svega 85kg  ;)

Na mreži sarajevo123

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #99 poslato: 21. Dec, 2018. 19:51 »
Ja sam imao Golfa 4 4x4 i to najjaci motor 1.9tdi 110kw... u isto vreme imao sam Boru 96kw u porodici, ali me 4motion. Bora je za njega bila zmaj... Toliko mu je taj 4x4 i tezina uzeli kw da je isao maltene kao da ima 74kw. Prenosi su bili drugaciji tako da je Bora na 3000 obrtaja isla u 6oj  blizu 180 a ovaj oko 150... Trosio je oko 1.5l vise goriva takodje... Sve u svemu, bio sam pomalo razocaran... Samo ako zaista treba, ako mene neko pita... Ako uzmes 77kw i 4x4, to tek ima da bude plakanje...


Sent from my iPhone   Pro
Brzina i startnost mi nije problem dok god ce me izvuci gdje treba.
Sporija od fabije 1.4 mpi benz plin sa 50kw ne moze biti sigurno.
Pouzdanost i odrzavanje broj 1 pa onda tek brzina.

Kakva je ova octavia visinom? Ne bi imao protiv da je visa par centimetara...ljepse izgleda

Sent from my LG-M250  

  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km

Na mreži ivanm

saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #100 poslato: 22. Dec, 2018. 17:20 »
E pa ako je tako kao sto kaze Maksimus super. Ja imam dodira samo sa
tom generacijom vagena ma pogonu 4motion...


Sent from my iPhone   Pro

Na mreži sarajevo123

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #101 poslato: 02. Mar, 2019. 12:24 »
Vec smo zakljucili da je BKC motor bez fap filtera najbolji, ali...

...Izletila mi je jako dobra octavia 2007 godiste sa 202.000 na satu i servisnom knjigom koja se cini regularna.
Oprema odlicna.Stanje na prvi pogled dobro, u skladu sa kilometrazom.
Motor BXE.

Eh, pun je internet misljenja o ovom motoru.Problem sa glavom motora, sa dpf filterom itd.
Ima li neko neka licna iskustva?

Sent from my LG-M250  

  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km

Na mreži klisko

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #102 poslato: 02. Mar, 2019. 12:39 »
Kod mene je BXE bez DPF-a, nisam znao da postoje BXE sa DPF. Po mom mišljenju, jedino šte ne valja na tom motoru je što je dizel :)
Šalim se, ne znam ništa pametno da ti kažem kakav je u odnosu na druge 1.9 TDI jer ih nisam vozio. Dosta je bučniji i manje uglađen od 2.0 CR motora i naravno, slabiji dok se ne čipuje. U odnosu na 1.6 TDI, meni je bolji, 1.6TDI mi se uopšte nije svideo iako su na papiru slični, baš mi je bio neubedljiv.
Ja sam na skoro 190 hiljada (2010 godište) i sa samim motorom nisam imao nikakvih problema. Ulja potroši toliko da se spusti za trećinu mernog područja na šipci za nekih 12-14 hilljada km koliko prelazim godišnje između dva servisa (i to Motul, za koje sam čuo da se troši više nego druga ulja). Samo kvalitetno ulje i vozi. Od kada sam ga čipovao, još sam zadovoljniji (mada bih i sada pre TB, ali to je neka druga diskusija, da ne otvaram to ovde)
Ostale boljke su kao i kod drugih oktavija (ventil kompresora klime, podizači prozora i slično). Ako te zanima, imaš u mojoj garaži opisano sve što je rađeno kod mene do sada. http://forum.skodaforum.rs/moja-octavia/octavia-2fl-1-9tdi-2010/
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži sarajevo123

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #103 poslato: 02. Mar, 2019. 12:59 »
Kod mene je BXE bez DPF-a, nisam znao da postoje BXE sa DPF. Po mom mišljenju, jedino šte ne valja na tom motoru je što je dizel :)
Šalim se, ne znam ništa pametno da ti kažem kakav je u odnosu na druge 1.9 TDI jer ih nisam vozio. Dosta je bučniji i manje uglađen od 2.0 CR motora i naravno, slabiji dok se ne čipuje. U odnosu na 1.6 TDI, meni je bolji, 1.6TDI mi se uopšte nije svideo iako su na papiru slični, baš mi je bio neubedljiv.
Ja sam na skoro 190 hiljada (2010 godište) i sa samim motorom nisam imao nikakvih problema. Ulja potroši toliko da se spusti za trećinu mernog područja na šipci za nekih 12-14 hilljada km koliko prelazim godišnje između dva servisa (i to Motul, za koje sam čuo da se troši više nego druga ulja). Samo kvalitetno ulje i vozi. Od kada sam ga čipovao, još sam zadovoljniji (mada bih i sada pre TB, ali to je neka druga diskusija, da ne otvaram to ovde)
Ostale boljke su kao i kod drugih oktavija (ventil kompresora klime, podizači prozora i slično). Ako te zanima, imaš u mojoj garaži opisano sve što je rađeno kod mene do sada. http://forum.skodaforum.rs/moja-octavia/octavia-2fl-1-9tdi-2010/
Aha...ja sam mislio da od tih 1.9 tdi motora samo BKC nema fap filter.
Super ako i BXE nema,bilo bi dobro da neko jos potvrdi ko se razumije.
Mane ko mane octavije znam.Mene konkretno motor interesuje.
Ta glava motora i slicne mane koje su ceste.
Tu svi BKC hvale na sve strane.I ja gledam BKC primarno ali ovaj primjerak mi se cini dobar.


Sent from my LG-M250  

  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 50 kw Comfort 2003g, 170.000 km

Van mreže fobia24

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #104 poslato: 02. Mar, 2019. 14:17 »
Nema auta za koji nećeš naći mane jer se na internetu sve vrti. Dovoljno je jedan defekt od milion primeraka i eto piskaranja na netu. Ja bih gledao jel auto dobar i najvažnije je ono što ne znaš kod polovnog auta osim ako ne kupuješ od ukućana ili familije, a to je kako je ko vozio do tada i kako ga je održavao.



Pretraga foruma [Google]