Autor Tema: Fabia 4, utisci, komentari, informacije  (Pročitano 10219 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #105 poslato: 01. Jul, 2023. 16:26 »
Po meni, Kamiq je idealan za taxi, po ceni, velicini; prostoru, nacinu ulaska i sedenja u vozilo; motorima...Idealan kompromis za novo taxi vozilo.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Mareska

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #106 poslato: 01. Jul, 2023. 16:32 »
Mislim da za taksi ipak treba da bude limuzina,nisam ljubitelj polu dzipova za tu delatnost.
  • Vozi: Superb

Van mreže Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #107 poslato: 01. Jul, 2023. 19:22 »
Mislim da za taksi ipak treba da bude limuzina,nisam ljubitelj polu dzipova za tu delatnost.
Naravno, odlicna je limuzina ali jos podesnije je malo poviseno vozilo. Lakse se ulazi i izlazi pogotovo za starije musterije. Po meni jednako je vazno da su zadnja vrata siroka da moze lakse da se udje i izadje, prostor za kolena itd. Pogledaj londonske taksije, oni lice na ovo sto pricam... Fiat Multipla je imao kvalitete za taxi vozilo...
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži wkobre

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #108 poslato: 01. Jul, 2023. 20:04 »
Fiat Multipla je imao kvalitete za taxi vozilo...

Uvek se ovoga setim  =)) =)) =)) =)) =))

(izvinjavam se ako nije dozvoljeno, nek se obriše post)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #109 poslato: 02. Jul, 2023. 18:50 »
  =)), bravo2
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #110 poslato: 27. Nov, 2023. 19:02 »
Drugari, zahvaljujem svima na pozitivnim komentarima, znaci mi to jer se trudim da budem iskren i objektivan. Evo motivisali ste me da napisem jos ponesto. Mada najvise bih voleo da se javi neki novi vlasnik F4 i napise nesto kao "Hvala vam sto ste me inicirali da se odlucim za F4 umesto za Polo/Corsu/Fiestu i slicno. Zaista je onako kao sto ste pisali". Naime Fabia pobedjuje u odnosu na takve i slicne modele jer za slicnu opremu moze da se nabavi po nizoj ceni a pri tome nudi veci gepek, cesto i komform, a verujem i bolju voznju, najcesce bolje motore i bolju pouzdanost. Evo preporucujem svima da otvorite sledeci link koji sluzi za poredjenje razlicitih modela po velicini. Neko je pomenuo da ga F4 podseca po velicini na Audi A3, nije bez osnova:
https://www.carsized.com/en/cars/compare/skoda-fabia-2021-5-door-hatchback-vs-audi-a3-2016-5-door-hatchback/?&units=metric
Ako ste otvorili link koji sam poslao videcete da F4 po nekim kljucnim dimenzijama (svim osim duzine) potpuno odgovara A3 koji se proizvodio do 2020 (da ne pominjem starije modele A3). Naravno sirinu auta gledajte bez retrovizora (Kod Fabije IV su stavljeni manjih dimenzija ali jako aerodinamicnog oblika). Videcete i da je gepek identicne zapremine. Slicno je ako uporedite F4 i Golfove (pogotovo starije koji su naprimer cak i uzi od F4) a Golf je realno skoro pa najidelaniji automobil (Samo sto on sa istim motorom i slicnom opremom kao moja F4 kosta prilicno vise). E sad da li je mana sto je F4 kraca od pomenutih modela? Pa meni nije posto je gepek isti (zbog parkiranja, kompaktnosti itd.). Razlika u duzini je ipak na racun zadnje klupe. Medjutim ne previse jer ni tu F4 nije u nekom velikom minusu pa osoba od oko 180 cm moze vrlo komforno da sedi pozadi u F4. Dakle zvuci neverovatno da poredim F4 sa visom "Golf" klasom ali to zaista nije preterano pogotovo kad F4 uporedite sa automobilima iz te klase od pre samo 5-6 godina (tu vec F4 cesto pobedjuje u nekim znacajnim dimenzijama, sirina i gepek). U konfiguratoru uporedite naprime najnoviju Corollu i F4.
https://www.carsized.com/en/cars/compare/skoda-fabia-2021-5-door-hatchback-vs-toyota-corolla-2018-5-door-hatchback/?units=metric
Ili uporedite F4 sa predhodnom Fabijom, F3:
https://www.carsized.com/en/cars/compare/skoda-fabia-2018-5-door-hatchback-vs-skoda-fabia-2021-5-door-hatchback/?units=metric
Naravno F4 dominira u odnosu na automobile iz svoje klase. Cak i odlicni najnoviji Polo (a ipak nesto manji od F4) otpada iz konkurencije kad pogledate njegovu cenu Srbiji za istu opremu kao u F4 (U pitanju je nekoliko a ne samo par hiljada evra vise).
Toliko za sada, uzivajte u konfiguratoru za poredjenje, moze dosta toga da se nauci.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže Dragan81

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #111 poslato: 21. Dec, 2023. 18:17 »
Auto vozim nekih 20meseci.U pitanju je 1.0tsi,i mogu vam reci da se na njemu za nepunih 29000km bukvalno pokvarilo sve zivo...
  • Vozi: Fabia 4

Van mreže hirurg

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #112 poslato: 21. Dec, 2023. 18:42 »
Dragane ne zajebavaj :)

Van mreže Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #113 poslato: 21. Dec, 2023. 19:19 »
Auto vozim nekih 20meseci.U pitanju je 1.0tsi,i mogu vam reci da se na njemu za nepunih 29000km bukvalno pokvarilo sve zivo...
Pa si nam lepo i konkretno sve objasnio.
"Pokvarilo sve zivo", pa na tvojim kolima (ako ih uopste imas) jedino sto ima zivo si ti.
I od sve muke koja te snasla ti si se tek sad pojavio na forumu a da nista konkretno nisi napisao. Mislis da je ovaj forum za zezanje.
Ej, Dragance, Dragance, malo nas zajebuckas!
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže Dragan81

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #114 poslato: 21. Dec, 2023. 21:05 »
Trece stop svetlo puno vode,potenciometar medie poluispravan,ventilator ispravna samo cetvrta brzina,menjano vec jednom,air bag suvozaca mora da se menja,pukao granicnik vozacevih vrata,propala pedala kvacila tj.otisao cilindar! Za sad toliko,mada mogu jos nesto da dodam ako te interesuje.Svako dobro.
  • Vozi: Fabia 4

Van mreže fobia24

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #115 poslato: 21. Dec, 2023. 22:13 »
Sale kriminale, ti li si

Van mreže Fbia

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #116 poslato: 22. Dec, 2023. 10:59 »
Trece stop svetlo puno vode,potenciometar medie poluispravan,ventilator ispravna samo cetvrta brzina,menjano vec jednom,air bag suvozaca mora da se menja,pukao granicnik vozacevih vrata,propala pedala kvacila tj.otisao cilindar! Za sad toliko,mada mogu jos nesto da dodam ako te interesuje.Svako dobro.
Dobro, izvinjavam se zbog predhodno napisanog, ako nista drugo sad si kao sto je i red konkretno nesto napisao. Dodaj ne samo "nesto" nego sve sto ima, pa forum za to i sluzi. Ja razumem da te sve to isfrustriralo pa i mene bi ali prenesi iskustva i utiske. Ako si citao na mojoj temi, ja sam odusevljen sa F4.
To sa vodom u trecem stop svetlu sam vec cuo i izgleda da je to cesta greska ali sigurno ce ti zameniti. Ovo ostalo sto si naveo, desava se kod bilo kojeg auta. Naprimer, vlaga u kolima, decko koji ti pere iznutra sa mokrim sundjerom koji se cedi po dugmadima, itd. Ajde, molim te, napisi ti nama sve svoje probleme i utiske o vozilu, bili bismo ti zahvalni ipak ti imas najvecu kilometrazu. Pozdrav
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #117 poslato: 22. Dec, 2023. 11:16 »
И ако може, нека отвори гаражу.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Dragan81

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #118 poslato: 22. Dec, 2023. 12:11 »
Izvinjavam se svima sto sam upao ovako,ali reko da podelim moje utiske i utiske jos par ljudi sto voze f4.Od kvarova sam jos zaboravio kameru tj sistem za zaustavljanje vozila.Primer voznje na Brankovom mostu,auto krene ispred mene jedno 10m,pokrenem fabiu a ona se sama ukopa u mestu.Imao je problem sa senzorom pa su i to resavali.I naravno metlice brisaca koje ne rade od prvog dana,kao da je plastika umesto gume.Ako se jos nesto setim napisacu.Pozz.
  • Vozi: Fabia 4

Na mreži che_guevara

Odg: Fabia 4, utisci, komentari, informacije
« Odgovor #119 poslato: 22. Dec, 2023. 13:08 »
ako ti nešto znači i kod mene na kamiqu su metlice katastrofa tvrde i više smetaju nego što brišu
to ću svakako da im kažem na servisu, ako nemaju bolje ja ću kupiti bolje
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25



Pretraga foruma [Google]